Zázračná lotéria
Číselné lotérie sú o absolútnom šťastí. Nedajú sa predpovedať a preto sa môže stať milionárom prakticky každý. Človeku stačí poznať čísla spadajúce do kategórie malej násobilky. V decembri 2020 v Juhoafrickej republike padol jackpot. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, to sa deje po celom svete. Avšak 20 tipérov, ktorí vyhrali v prepočte vyše sedem miliónov eur stavili na čísla 5, 6, 7, 8, 9, 10.Zdá sa vám to ako vtip? Nuž, tak presne tento vtip niekoľkým novým milionárom zarobil na ich sny.

Zelené vajíčka
V polovici roka 2020 obleteli svet vajíčka, so zeleným žĺtkom. Farmár sa nimi pochválil na sociálnej sieti a stali sa novým fenoménom. Vajíčka boli čerstvo znesené, chutné, akurát farba bola zvláštna. Farmár pritom rozhodne nebol chemik na vedľajší úväzok ani amatérsky biológ. Jeho fotografie zaujali aj vedeckú obec a tak sa pustili do pátrania po pôvode záhadnej farby. Nakoniec zistili, že nejde o žiadny evolučný vývoj, ale zelený pigment, ktorý sa dostal do žĺtka spolu s krmivom. Záhada roka bola vyriešená.

Stolička namiesto fotografie
Jade Dodd z Tennessee sa tešil na svoj vodičský preukaz, no po tom, ako ho dostal do ruky, ostal doslova obarený. Nikto nemá na dokladoch najkrajšie fotky, ale ako stolička pravdepodobne nevyzerá ani ten najškaredší z najškaredších. Lenže Jade Dodd mal na fotografii naozajstnú stoličku. Keď situáciu reklamoval, vyvolal salvy smiechu. Naozaj sa v systéme uložil skúšobný záber na stoličku namiesto jeho tváre. Ten sa preniesol aj priamo na vodičák. Jade Dodd si tak užil fotografovanie aj druhý raz.

Otvorenie skutočného mystery boxu
Nestáva sa často, aby sa našla zapečatená drevená krabička po významnom mágovi minulosti. Ale v roku 2020 ju dokonca otvorili. V známom Boleskine house, kde býval svojho času najväčší mág 20. storočia a neskôr aj gitarista kapely Led Zeppelin Jimmy Page sa v roku 2015 našla tajomná drevená krabica zatavená voskom. Vydražil si ju  Rik Spencer, ktorý ju päť rokov neotvoril. V roku 2020 našiel po posypaní soľou odvahu. Čo našiel vo vnútri? Niečo ako voodoo bábiku, skicu, ktorá pripomína obálku filmu Sinister, mince a usušené rastliny. Funkciu tejto schránky nevieme, a Spencer stále žije. Rok 2021 však už možno bude bohatší o ďalšiu vtipnú historku, ktorá sa môže po otvorení takejto “Pandorinej skrinky“ ľahko prihodiť.