Predané auto
Na Novom Zélande koluje dlhé roky historka o mužovi z mesta Rotorua, ktorý prišiel do baru, ale neostal na minerálku a začal poriadnu párty. Keď minul peniaze, predal svoje auto za 800 dolárov, keďže vedel, že aj tak ním domov nepôjde. Ráno na rýchly predaj zabudol a odišiel na políciu s tým, že mu auto ukradli. Bol poriadne prekvapený, keď vysvitlo, že ho predal. Nakoniec sa však kupujúci zasmial a lacné auto vrátil. Majiteľ však musel vrátiť aj peniaze, ktoré prepil.

Alkohol pri lúpeži
V meste Provins neďaleko Paríža sa v roku 2014 stal kuriózny prípad. Do domu bohatých manželov sa vkradol zlodej, ktorý najprv ukradol peniaze, šperky, pasy aj okuliare, no potom objavil drahé víno. Neodolal. Začal ochutnávať toľko, že sa do nemoty opil a zaspal. Majitelia domu si všimli, že ich vykradli, zavolali políciu a zlodej nebol schopný ani najmenšieho odporu. Bola to skutočne poriadne drahá ochutnávka vína. Vyniesla mu pekných pár rokov natvrdo.

Cestovateľ v čase
Bryant Johnson z Wyomingu sa raz tak opil pod obraz boží, že začal roztržku v miestnom bare. Až privolaní policajti ho dokázali spacifikovať. Muž tvrdil, že prichádza s varovaním z budúcnosti. Údajne navštívil rok 2048 a prišiel varovať ľudí v meste, aby sa vysťahovali, pretože im hrozí katastrofa. Prirodzene, že aj pre svoje promile mal vysvetlenie. Alkohol mal eliminovať dosahy cestovania v čase. Dokonca sa odvolával, že ho pôvodne mali poslať do roku 2017, ale skončil v roku 2018.

Napadla auto
Pred dvoma rokmi sa 26-ročná Rhian Jeremiah z Aberystwythu vo Walesi rozišla so svojím priateľom a skončilo sa to čistením hlavy alkoholom. Svoje mozgové závity vyčistila až tak precízne, že nevedela, čo robí. Po opustení podniku sa vrhla na parkujúce auto pred ním. Posádka vnútri nevedela, čo na nich kričí, ale počula, ako sa snaží do zamknutého auta prehrýzť. Po zásahu polície majitelia vypočítali škody. Tie sa vyšplhali takmerna  300 libier za zubami poškodený lak a karosériu.