Psie mäso zabíja
Na svete je viac krajín, kde psov chovajú pre potešenie, ako sa nimi kŕmia. Vietnam je však výnimkou. každoročne sa tu skonzumuje približne päť miliónov psov. No a tí pripravia o život značné množstvo ľudí. V roku 2007 napríklad úrady pripisovali až 30 percent úmrtí v krajine následkom konzumácie psieho mäsa. Najväčším problémom je totiž besnota. Pes je tu často voľným zdrojom mäsa, ktorý sa dá odchytiť aj na ulici. Avšak aj na psích bitúnkoch sa odhaduje, že až 20 percent psov trpí touto chorobou. Pes tak môže byť jedno z posledných jedál v živote.

Pozor na domácich miláčikov
Venezuela nie je krajina, kam by ste sa chceli presťahovať. A určite nie so svojim domácim miláčikom. Situácia v tejto krajine nie je dvakrát priaznivá a v rokoch 2016 až 2017 tu nemali ďaleko od  hladomoru. Politická situácia vyústila do stavu, že vo Venezuele začali miznúť zvieratá zo zoo. Stali sa obživou najchudobnejších, tak ako psy. Hoci sa situácia zlepšuje, podľa štatistík tu počet psov naďalej klesá. Ak vás preto pozvú vo Venezuele na priateľskú  večeru, nikdy neviete, či sa nepodáva najlepší priateľ človeka.

Festival psieho mäsa
Aj takáto nechutnosť sa každoročne odohráva na juhu Číny. Pri príležitosti festivalu sa zabije približne desaťtisíc psov. Desaťdňová udalosť sprevádza letný slnovrat a je tu možné kúpiť si psie stehná, slabiny, mäso na všetky možné spôsoby. Väčšinu psov zabíjajú priamo tu, aby bolo mäso čo najčerstvejšie. Zvieratá držia v klietkach, napichujú ich na koly, neraz mučia. Aktivisti za práva zvierat proti festivalu bojujú, ale pes je tu tak trochu ako národné jedlo.

Psy na výkrm
Jeden z kurióznych prípadov bol odhalený v roku 2009 v poľskom meste Čenstochová . Žena tu chovala 28 psov, ktorých tak vykrmovala, že kvôli obezite prakticky neboli schopn pohybu. Potom ich zabíjala, aby získala psie sadlo, o ktorom bola presvedčená, že je tajným liekom na množstvo ochorení. Stačilo si pridať lyžičku do jedla. Riskli by ste takúto terapiu?