Motokros
V tomto športe ide o holý život. Jazda na motorke predstavuje vždy isté riziko. No ak skáčete cez bubny zeminy, po rozmočenej dráhe, lietate desiatky metrov nad zemou a pritom sa krížite s inými motorkármi, vždy to je tesné. Tento šport má mnoho nepekných zranení, zrážok vo vzduchu aj na zemi. Je to šport, kde muži vybičujú svojho športového ducha na maximum a pod zadkom im horia silné motory.

Cestné sánkovanie
Súčasné zimy naznačujú, že namiesto klasických zimných radovánok aj nám na Slovenku ostane len cestné sánkovanie. So špeciálne upravenými saňami, ktoré vyzerajú ako kríženec bobov a skateboardu. Jazdci si to na doskách šinú ulicami a brzdy? Pri tejto otázke len nechápavo krútia hlavou. Načo by ich používali, keď je cieľom dosiahnuť čo najvyššiu rýchlosť? Svetový rekord drží Mike McIntyre, ktorý sa na cestných sánkach rútil rýchlosťou cez 164 kilometrov za hodinu. Pár centimetrov od zeme s nohami pred sebou.

Rodeo
Šantenie na býkovi má na svedomí značný počet dolámaných nôh, rúk aj väzov. Postaviť sa zoči - voči rozzúrenému býkovi, udržať sa na jeho chrbte a pritom sa nenechať rozdupať kopytami, to nie je len zápas so zvieraťom. Je to aj zápas o život. Rodeo patrí do elity najnebezpečnejších športov. Každá prehra totiž môže znamenať smrť. Navyše z býčieho chrbta nikto nezosadá pomaly a s úsmevom.

Heli – ski
Odvodené od slova helikoptéra ski ako lyžovanie. Ide o upgrade zimnej lyžovačky, pri ktorej sa nevyveziete na svah lanovkou, ale helikoptérou. S tým súvisia aj riziká. Helikoptéra nepristáva, len sa priblíži k povrchu. Skáčete z výšky do víchrice. Jazdíte po svahu, ktorý sa neupravuje. Sú tu riziká vyplývajúce z možnosti zlého dopadu, pádu celého vrtuľníka, zranenia sa  v neznámom teréne. Ide o rizikové hoby, od ktorého aj poisťovne dávajú ruky preč. V tomto ste jednoducho  odkázaní sami na seba.

Base jumping
Predstavte si, že skočíte z vysokej hory bez lana, bez istenia, bez padáku. Iba tak. Znie to ako dokonalý sen samovraha. Pritom ide o adrenalínový šport. Jediné, čo máte na sebe je kombinéza, z ktorej roztiahnutím rúk vytvoríte zo seba akési živé rogalo. V Amerike je tento šport zakázaný a je možné prezentovať ho len na niektorých špeciálnych akciách.

Base jumping je vždy tak trochu skok do náruče smrti. Pretože stačí horšia koordinácia, vyššia rýchlosť, neodhadnutie vzdušného prúdu a idete nie na zem, ale rovno pod zem. Napriek tomu sú ľudia, ktorí sú v tomto športe rekordérmi.