MENU
Menu
Howard.

Zaujímavosti Najkrajšie hrady zámky Európy: Poďte s nami na návštevu

V prípade, že hľadáte ideálne miesto na romantický výlet so ženou vášho srdca, zámok či hrad bude dokonalý objekt. Ženy pri prechádzke v ich záhradách, či po chodbách starobylých sídel rady uveria, že vy ste ich princ na bielom oni. Potom už máte všetko jednoduchšie.

Howard
Anglický skvost, ktorého stavba sa začala v roku 1699 a viac ako 300 rokov patril k miestam, kde si šľachtici podávali kľučku na dverách. Dodnes je jedným z najkrajších a najväčších súkromných sídel v Anglicku. Nachádza sa len 15 kilometrov od Yorku, takže sem určite zavítajte a prejdite sa veľkolepými záhradami, ktoré k zámku patria. Ide o skutočný anglický park so skutočnou noblesou. Ideálny aj na žiadosť o ruku. K parku patrí aj arborétum plné krásnych kvetín.

Malbork

Malbork.
Zdroj: Shutterstock

Už len fakt, že tento poľský hrad bol sídlom rádu nemeckých rytierov hovorí o jeho výnimočnosti. A ešte niečo. Ide o najväčšiu tehlovú stavbu v Európe. Túto informáciu si dobre zapamätajte, pretože ženy milujú, ak ich zoberiete k niečomu, čo je naozaj mega, raritné, svetové, najväčšie. Zámok je neustále reštaurovaný a otvárajú sa nové a nové prehliadkové priestory. Výnimočný je aj spleťou chodieb a sál. Je doslova rozprávkový.

Neuschwanstein

Neuschwanstein.
Zdroj: Shutterstock

Kvôli tejto stavbe sa vám oplatí vyraziť do mesta Füssen, neďaleko ktorého sa nachádza. Okrem nádhernej architektúry, skvelého osadenia do panorámy Álp a dokonalej vnútornej výzdoby má ešte jednu romantickú kulisu. Podľa tohto zámku postavili v Disneylande hrad Šípkovej Ruženky.

Táto informácia dostáva ženy do kolien? Interiér zámku prináša lahôdku pre oči. Je dielom skutočného  prepychu, ale majstrovskej dokonalosti, ktorú tu zrealizoval Ľudovít II.  Hoci návrh hradu bol dielom architekta Eduarda Riedla, samotný Ľudovít bol stavbou tak posadnutý, že dohliadal na každý detaily a zámok je preto považovaný za jeho dielo. Oplatí sa ním pokochať.

Versailles

Versailles.
Zdroj: Shutterstock

Zájsť do Francúzska a nenavštíviť Versailles, je ako nemať selfie s Eiffelovou vežou. Kedysi vznikol ako symbol francúzskej monarchie a taká je aj jeho majestátnosť. Dnes už zámok neslúži svojmu účelu, ale ostal doslova symbolom luxusu ako jeden z najväčších palácov Európy. Jeho rozloha je 8,2 kilometrov štvorcových. Mimochodom ročne tento zámok navštívi takmer šesť miliónov turistov. Aj to svedčí o jeho atraktivite.

Alcázar

Alcázar.
Zdroj: Shutterstock

Netreba si pliesť Alcázar s Alcatrazom, hoci aj Alcázar bol kedysi pevnosťou. Dnes je titulovaný za jeden z najkrajších zámkov sveta a ak uvažujete o dovolenke v Španielsku, určite si sem spravte odbočku. Stojí v meste Segovia a je najnavštevovanejším španielskym zámkom. K tomu máme ďalší romantický ťahák.

Tento zámok bol inšpiráciu pri návrhu rozprávkového zámku v príbehu o Popoluške a silueta hradu je aj na slávnom logu Disneyho štúdií, ktoré sprevádza každú rozprávku. To musíte so ženou zaručene zažiť.