MENU
Menu
Seriovi vrahovia

Zaujímavosti 4 najhoršie vraždiace páry: Neštítili sa ani najväčších zvráteností

Sérioví vrahovia sú väčšinou psychopati, ktorí konajú pod vplyvom svojich zvrátených a deviantných predstáv o svete. Zvyčajne zabíjajú sami, no existujú i prípady, keď sa dvaja „milujúci“ jedinci spojili a doslova predbiehali vo vraždení.

Seriovi vrahovia
Zdroj: Youtube

Fred a Rosemary Westovci - 12 obetí
Rosemary sa vydala za Freda Westa ako 15-ročná, pričom už vtedy vedela, že spáchal najmenej jednu vraždu. Vytvorili pár, ktorý média označujú za najšialenejšiu dvojicu v dejinách Veľkej Británie. Spoločne zabili a umučili dvanásť ľudí, z ktorých najmenej dve zabila žena sama. Na začiatku ich vzťahu sa Rosemary živila ako prostitútka, pričom Fred sa rád a často pozeral, keď „pracovala“. Medzi jej zákazníkov patrili úradníci, ale aj vlastný otec.

Manželia si svoje obete vyberali väčšinu na autobusových zastávkach. Prišli s nimi domov, zatvorili ich v pivnici, kde ich zavesili na háky, mučili, znásilňovali, niektoré dokonca mumifikovali a ich telá pochovali pod podlahu. Rosemary mala osem detí, ktoré tiež nútila k prostitúcii. Keď deti neposlúchali, rodičia sa im vyhrážali, že skončia pod terasou ako ich sestra Heather. Westovcov po policajnom vyšetrovaní v roku 1994 odsúdili na doživotie,  Fred sa však o rok neskôr obesil vo svojej cele. Dom hrôzy na Cromwellovej ulici č. 25 v meste Gloucester, v ktorom zvrátení manželia bývali, nechala polícia zbúrať v roku 1996 a dnes je na tomto mieste pešia zóna.

Seriovi vrahovia
Zdroj: Youtube

Raymond Fernandez a Martha Becková - viac ako 20 obetí
Táto vraždiaca dvojica je známa ako „zabijaci osamelých sŕdc“. Koncom štyridsiatych rokov minulého storočia lákali svoje nič netušiace obete prostredníctvom inzerátov. Ich vražedný plán bol jednoduchý. Podviedli a následne zavraždili opustené vojenské vdovy, ktoré odpovedali na ich inzerát. Martha s Raymondom sa tiež zoznámili vďaka inzerátu. Mala byť jeho prvou obeťou, ale Raymond sa do nej zamiloval na prvý pohľad. S

pájal ich najmä perverzný sex, intrigánstvo a láska k peniazom. Keď dvojicu zatkli, priznali sa k dvanástim vraždám, no skutočný počet obetí presiahol dvadsiatku. Počas súdneho procesu sa Martha s Rayom objímali, neustále držali za ruky a pôsobili akoby sa nevedeli jeden druhého nabažiť. 22. apríla 1949 oboch zločincov popravili vedľa seba na elektrických kreslách v americkej väznici Sing Sing.

Seriovi vrahovia
Zdroj: Youtube

Inessa Tarverdijevová a Roman Podkopajev - viac ako 30 obetí
Ruský manželský pár zavraždil počas svojho šesťročného besnenia najmenej 30 ľudí. Je šokujúce, že na všetkých zločinoch sa podieľali aj ich dve dcéry: 25-ročná Viktória a 13-ročná Anastasija. Inessa s Romanom sa zameriavali na vlámania a následné krádeže v domoch bohatých rodín. Roman pri vypočúvaní povedal, že je gangster a zabíjanie je pre neho len spôsob ako zarobiť peniaze. Napríklad v roku 2009 manželia zavraždili poloautomatickou puškou výsadkára Dmitrija Chudakova, jeho manželku Irinu a ich dve deti. S pomocou dcér z domu ukradli notebook, kameru a fén v hodnote 950 libier. Polícia u nich doma našla 20 strelných zbraní a množstvo granátov. Detektívi zatkli aj Romanovu sestru s manželom, ktorí im pri zločinoch pomáhali. Počas vyšetrovania Inessa prehlásila, že ľutuje iba vec - že nezabili viac policajtov. 

Seriovi vrahovia
Zdroj: Youtube

Henry Lee Lucas a Ottis Toole - viac ako 100 obetí
Spoločníci a milenci Henry Lee Lucas a Ottis Toole sú najbrutálnejší sérioví vrahovia histórie. Ich zločiny sú natoľko zvrátené, že donútili Ameriku zmeniť zákony. Počas svojich ciest naprieč krajinou sa nebránili vraždeniu ani kanibalizmu a beda tomu, kto im skrížil cestu. Obaja mali katastrofálne detstvo plné násilia, prostitúcie a zanedbávania zo strany rodičov. Keď sa Lucas a Ottis dali dokopy, precestovali 26 štátov a zabili doslova kohokoľvek, na koho natrafili. Zameriavali sa najmä na stopárov, emigrantov a prostitútky, no nebránili sa ani vraždeniu detí.

Rovnako ako chodia bežné páry do kina, oni vraždili. Bola to ich spoločná zábava, spôsob trávenia času, ktorý ich zbližoval. Dokonca jeden druhého povzbudzovali a hľadali novšie a lepšie spôsoby, ako po sebe zahladiť stopy. Neštítili sa ničoho, obete často znásilňovali, zmrzačili ich na nepoznanie a zabávali sa na tom, že prekročili hranice štátu s hlavou obete na zadnom sedadle. V niektorých prípadoch sa dokonca uchýlili ku kanibalizmu a svoje obete skonzumovali. Po ich zatknutí polícia na základe ich priznaní uzavrela 213 dovtedy nevyriešených prípadov.