Magic Gold Pizza

V kanadskom Toronte je reštaurácia, ktorá si vymyslela pizzu s názvom Magic Gold. Vďaka tomu môžete tušiť, že na sebe má 24-karátové zlato. Okrem toho má bezlepkové cesto, čiže je aj pre vegánov - ako hlása reklama. Zaplatíte za ňu 91 eur.

Pizza Gordona Ramsaya

 V Londýne je reštaurácia, ktorá sa pýši pizzou Gordona Ramsay. Má na sebe množstvo luxusných polev, vrátane talianskeho cibuľového pyré, cestovín z bieleho hľuzovky, byvolej mozzarelly, ale aj čerstvé bylinky a huby. Bohatý obsah a jeho luxusné zloženie ťahá cenu pizze na 210 eur.

C6 Pizza

V kanadskej sieti pizzérií možno nájsť aj pizzu s označením C6. Ide o poriadny luxus, nakoľko je na nej údený losos, tigrie krevety, homár, čierna aljašská treska aj s kaviárom. Táto unikátna kombinácia vychádza na 380 eur.

‘Not-So-Poor Man’s Pizza

Ak si preložíte názov tejto pizze, je jasné, pre koho je určená. Vo vrecku musíte mať slušný obnos, aby ste si ju vychutnali, rátajte tak dvetisíc eur. Na povrchu tejto pizze okúsite 24-karátové zlato, talianske biele hľuzovky a čerstvú byvoliu mozzarellu.

Pizza Royale 007

V škótskom Glasgowe môžete jesť pizzu, ktorá je pomenovaná po agentovi 007. Použitie 24-karátového zlatého prachu, kaviáru namočeného v šampanskom a homára, ktorý je marinovaný v 100-ročnom koňaku, hovoria za všetko. Nakoľko James Bond je symbolom všetkého elegantného a okúzľujúceho, pizza za 3500 eur je presne taká.

Pizza For Lovers

Pizzu v tvare srdca robí kdekto. Ale ak do nej pridáte diamant (áno, naozajstný a pravý), je z nej svetový unikát. V New Yorku si tento počin vymyslela jedna z pizzérií a za sumu 6800 eur predáva exkluzívnu pizzu pre zaľúbených s diamantovým prachom alebo prsteňom a k tomu dáva aj fľašu šampanského.

Louis XIII Pizza

Pizza Ľudovíta XIII. je jednoznačne najdrahšou na svete. Cenu zvyšuje množstvo času potrebného na výrobu tohto majstrovského diela - trvá to asi tri dni. Ďalšou drahou položkou je zoznam surovín. Cesto je zo špeciálnych surovín a jeho kôrka, ktorá musí byť pripravená 72 hodín pred pridaním topingov. Na vrch sa používajú rôzne druhy kaviáru, organickej byvolej mozzarelly, rôzne druhy syrov, krevety či homár. Celá táto pizza stojí niečo cez desaťtisíc eur!