„Stajňa“ Hok Van De Wouwer patrí k najznámejším chovateľom pretekárskych holubov na svete. Nachádza sa v Antverpách a prevádzkuje ju dvojica otec-syn: Gaston a Kurt Van De Wouwerovci. Tí nedávno ponúkli na predaj všetkých svojich operených zverencov.

De Wouwerovci majú za sebou bohatú a najmä úspešnú históriu. Viackrát boli národnými i medzinárodnými šampiónmi a ich holuby vyhrávali preteky po celom svete. Niet divu, že aukcia, ktorú spustili, sa ešte aj teraz teší mimoriadnej popularite. Ani samotní chovatelia však nečakali, že holubica menom New Kim sa stane rekordérkou a získa titul „najdrahší holub sveta“.

Osem dní po začiatku aukcie na portáli Pidgeon Paradise sa pri New Kim objavila ponuka, ktorú zatiaľ nik neprekonal. Ide v poradí o 227. prihodenie a majiteľom sa zrejme stane zberateľ s prezývkou Hitman. Hoci dražba ešte prebieha, ponuku Hitmana asi nik neprekoná. Za holubicu je totiž ochotný zaplatiť 1,32 milióna eur. New Kim tak prekoná dosiaľ rekordného holuba Armanda. Ten tiež pochádzal z Belgicka a v rok 2019 zaň istý Číňan zaplatil 1,25 milióna eur.

Aukcia oficiálne končí 15. novembra a tak je možné, že cena ešte porastie. New Kim má totiž na konte desiatky víťazstiev v prestížnych pretekoch a tiež skvelý rodokmeň. Hitman ju ale s najväčšou pravdepodobnosťou nekupuje na preteky, ale na množenie. Riziko, že holubica by počas letu prišla k ujme na zdraví, je totiž vysoké. Investícia do potomstva je v tomto prípade oveľa bezpečnejšia.

A na záver ešte jedna zaujímavosť: New Kim má vlastnú ochranku. De Wouerovci sa jednoducho museli postarať, aby ich najcennejší majetok niekto neukradol.