Nemecko
Krajina, ktorá má za sebou dve svetové vojny, sa napriek tomu stala európskou jednotkou. Nemci to dokonca dotiahli až na štvrtú najsilnejšiu ekonomiku sveta. A hoci značná časť produkcie stojí na pilieroch produkcie automobilov. Avšak Nemecko je akousi Mekkou biznis produkcie. Dvadsaťosem z najväčších 500 spoločností na svete ako Mercedes Benz, Deutsche Bank, Adidas, Porsche a Volkswagen, majú európske sídlo práve v Nemecku. No a to produkuje značné peniaze.

Španielsko
V poslednej dobe sa o ňom hovorilo ako o krajine na začiatku krachu, ktorej zlatým klincom do rakvy bude pandémia koronavírusu. Ale nie je to celkom tak. Pretože Španielsko je síce do veľkej miery odkázané i cestovný ruch, ale aj tak je šiestou najväčšou ekonomikou Európskej únie. No a Španieli síce majú svoje problémy, ale životná úroveň je neporovnateľná napríklad s krajinou, ako je tá naša.

Taliansko
Súčasná situácia môže v krajine zamiešať kartami, ale Taliani patria k národom, ktoré s peniazmi nikdy nemali problém. Pozná to azda každý, kto sa niekedy prešiel ulicami tejto krajiny. Medzi talianske automobilové spoločnosti patria Ferrari, Lamborghini, Maserati a Fiat, čo robí z Talianska siedmeho najväčšieho výrobcu automobilov na svete. Navyše je jedným zo zakladajúcich členov EÚ, takže sa mu aj dosť „prepečie.“ Výskyt luxusných značiek priamo v uliciach je zasa skutočnou výkladnou skriňou toho, ako bohatí alebo chudobní sú Taliani.

Švajčiarsko
Krajina veľkosťou porovnateľná s tou našou, no rozhodne sa nedá porovnávať čo sa týka financií. Švajčiarsko si postavilo svoju prosperitu na bankovom tajomstve, vďaka ktorému sa mu podarilo postaviť krajinu na výslnie. Ekonomicky patrí k dvadsiatke najsilnejších ekonomík sveta. A Švajčiari majú jedny z najvyšších úspor.

Slovensko
Ak sa na to pozrieme z pohľadu HDP, dosahuje až 24. miesto zo všetkých európskych krajín. Ak sa na to pozrieme z akéhokoľvek uhla pohľadu, tak všetky luxusné značky len importujeme a predávajú sa tu ako na veľmi malom trhu. Navyše patríme ku krajinám s najmenej rovnomerným rozdelením bohatstva. Skrátka, naša stredná trieda by v takom Švajčiarsku bola značne chudobná.