MENU
Menu
Valentina Paloma Pinault

Zaujímavosti Najbohatšie deti sveta: Neplnoletí, ale miliardári

Ešte sa len narodili a už jedia zlatou lyžičkou. Ako sa vraví, niekto sa vie narodiť! AJ keď v jednom prípade to neplatí a chlapec sa vypracoval sám.

Valentina Paloma Pinault
Valentina sa narodila v roku 2007 a jej rodičmi sú miliardár Francois-Henri Pinault a hollywoodská hviezda Salma Hayek, preto už do vienka dostala slávu a bohatstvo. Jej francúzski a mexickí predkovia ju vedú k multilingvistike, preto Valentina rozpráva plynule tromi jazykmi. Napriek tomu, že je považujú za mini verziu matky ešte nie je jasné, či sa vydá v jej hereckých stopách. Salmin majetok sa dnes pohybuje vo výške 85 miliónov dolárov, manžel má päť miliárd. Valentina patrí k deťom, ktorým mali to šťastie sa narodiť do bohatej rodiny, a tak už teraz má jej majetok hodnotu dvanásť miliónov dolárov, hoci malá brunetka nehrala v žiadnej reklame ani filme.

Nick D'Aloisio

Nick D'Aloisio
Zdroj: Wikipedia/OFFICIAL LeWEB PHOTOS


Nick D'Aloisio vo veku 15 rokov vytvoril aplikáciu Summly, ktorá užívateľom telefónu vyberá žiadané typy správ z médií a prehľadáva web, aby získal len informácie, ktoré ho skutočne zaujmú. O dva roky neskôr spoločnosť Yahoo aplikáciu kúpila za 30 miliónov dolárov, čím sa z Nicka stal jeden z najmladších milionárov na svete. Hneď potom mu spoločnosť Yahoo News Digest ponúkla miesto produktového manažéra a onedlho získal ocenenie Apple Design Award.

Napriek tomu, že vo veku 17 rokov mal dosť peňazí, aby si mohol užívať sladké ničnerobenie, opustil kariéru v Yahoo a začal študovať informatiku a filozofiu na Oxfordskej univerzite. Počas štúdií pracoval pre spoločnosť AirBnb a na ďalších nových projektoch. Podľa odhadov má jeho súčasný majetok hodnotu viac ako 30 miliónov dolárov.

Dannielynn Hope Marshall Birkhead

Dannielynn Hope Marshall Birkhead
Zdroj: Shutterstock


Trinásťročná Dannielynn je jediným dieťaťom zosnulej Anny Nicole Smith, známej playmate a modelky. Anne Nicole zomrela na predávkovanie drogami len rok po narodení dcérky. Po smrti matky zverili Danielynn do starostlivosti jej biologického otca, fotografa Laryho Birkheada. Najprv však musel svoje otcovstvo dokázať prostredníctvom testov DNA, pretože modelka ako otca uviedla svojho právneho zástupcu Howarda K. Sterna.  Dievčatko zdedilo nielen krásu po matke, ale aj slušný majetok: 59 miliónov dolárov. V súčasnosti je detskou modelkou, už v roku 2013 bola tvárou značky Guess.

Moulay Hassan
Moulay Hassan sa narodil v roku 2003 a je korunným princom Maroka a následníkom trónu  z rodu Alawitov. Spolu s otcom sa zúčastňuje na domácich i medzinárodných akciách už od útleho detstva. V posledných rokoch viedol viacero významných  podujatí. Napríklad v apríli 2019 v sídle Abu Bakr El Kadiri Foundation for Thought and Culture v Salé slávnostne otváral zasadnutie spomínanej nadácie, ktorá si kladie za cieľ  prispieť k vytvoreniu väzieb medzi mladšou a staršou generáciou v Maroku. Nedávno predsedal 29. Medzinárodnej poľnohospodárskej výstave v Maroku. Jeho snom je študovať leteckú dopravu, čo určite nebude problém, pretože už dnes disponuje majetkom vo výške jednej miliardy eur a kým nastúpi na kráľovský trón suma niekoľkonásobne vzrastie.

Princ George Alexander Louis

Princ George Alexander Louis
Zdroj: Public Domain


Synovi britského princa Williama a Kate Middleton, vojvodkyne z Cambridge, nemožno uprieť kráľovský pôvod. Tróni dokonca i v rebríčku najbohatších detí na svete s majetkom v hodnote 3,6 miliardy dolárov. Roztomilý dedič trónu je vďačným objektom fotografov, z času na čas ho vyfotí aj jeho matka. V súčasnosti má šesť rokov.

Princa Georga krstili v októbri 2013 v kráľovskej kaplnke paláca St. James's. Slávnostný obrad viedol arcibiskup z Canterbury Justin Welby, ktorý pri krste použil vodu z rieky Jordán. Princ mal až sedem kmotrov. Počas slávnej udalosti sa na jednej fotografii stretli až štyri generácie britskej kráľovskej rodiny.