MENU
Menu
kim

Zaujímavosti Najbizarnejšie klebety o vodcovi KĽDR: Alkoholik s účesom podľa normy

15. apríl je v Severnej Kórei štátny sviatok. Všetci obyvatelia v tento Deň Slnka uctievajú zakladateľa krajiny Kim Il-Sunga. A keď jeho vnuk a najvyšší vodca Kim Čong-Un chýbal na verejných oslavách, svet sa začal pýtať: Je Kim vážne chorý alebo dokonca mŕtvy?

Keďže v Severnej Kórei je nedostatok nezávislých médií, nikdy neviete, čo je pravda. Pred pár dňami sa však Kim opäť objavil na verejnosti a „zaručené“ informácie o jeho problémoch sa rozplynuli. V minulosti sa však objavilo viacero ešte bizarnejších klebiet o vodcovi KĽDR.

Povinné strihy vlasov
V roku 2014 organizácia Radio Free Asia informovala, že vedenie  severokórejskej univerzity vyžaduje, aby sa študenti nechali ostrihať podľa vzoru Kima. Jeho účes môžeme charakterizovať ako vojenský štýl, ktorý zahŕňa oholené boky hlavy a dlhšiu hornú a strednú časť. Študenti to označili za „účes čínskeho pašeráka“. Vedeli ste, že severokórejská diktatúra dokonca určila pre mužov 10 a pre žien 18 povolených účesov, z ktorých si môžete vybrať u každého jedného z tamojších holičov a kaderníkov? Všetky sú na jedno kopyto, pričom farbenie vlasov je prísne zakázané.

Kippumjo alebo „Čata potešenia“
Podľa ďalších informácií existuje skupina približne dvetisíc žien, ktoré zadržiavajú, aby poskytovali zábavu a sexuálne potešenie vysokopostaveným úradníkom Kórejskej robotníckej strany a významným hosťom. Skupina má označenie Kippumjo. Kim Čong-Un prijímal nové členky do skupiny už vo veku 13 či 14 rokov. V známom Kimovom vlaku údajne obsluhuje práve Kippumjo, konkrétne certifikované panny. Vo veku dvadsaťdva rokov ženy odchádzajú na „dôchodok“, pričom im umožnia zosobášiť sa s vojenskými dôstojníkmi.

Vyhodil do vzduchu juhokórejskú vojnovú loď
Korveta Čchonan s hmotnosťou 1200 ton klesla ku dnu po explózii 26. marca 2010 počas bežného hliadkovania v blízkosti spornej morskej hranice s komunistickou Severnou Kóreou v Žltom mori, pri západnom pobreží Kórejského polostrova. Bezprostredne po tragédii zachránili 58 členov posádky, vrátane kapitána. Z mora však vytiahli 46 mŕtvych juhokórejských námorníkov. Vrak plavidla sa potopil do hĺbky 45 metrov. Z vyšetrovania vyplynulo, že za tragédiou stála Severná Kórea. Vojnovú loď Čchonan potopila „vonkajšia“ explózia, nie vnútorná, ako to tvrdil Kim. Medzinárodní experti zistili, že loď zasiahlo severokórejské torpédo, KĽDR však za výbuch odmietla zodpovednosť. Južná Kórea preto uvalila na KĽDR hospodárske sankcie.

Kimov alkoholizmus
O Kimovi je známe, že veľmi rád oslavuje. Miluje whisky Johnny Walker a gin Hennessy. Je známy aj svojím extravagantným vkusom a neraz popíjal koňak aj na luxusných jachtách. Odkedy prevzal kontrolu nad Severnou Kóreou, prudko vzrástol do krajiny dovoz vína a iných liehovín. Jeho popíjanie viedlo k tomu, že si nechal z Fínska doviezť kompletné saunové vybavenie, aby zmiernil následnú „opicu“ a vypotil nočné hriechy.

Popravení členovia jeho rodiny a strany
V Severnej Kórei nie je nikto v bezpečí! Kimovho strýka Jang Song-Thaeka v decembri 2013 zatkli za „vlastizradu“ a pred vojenským tribunálom označili za zhýralca a korupčníka. Okamžite ho popravili strelou do čela. Kim sa snažil vymazať Janga z histórie aj tým, že nechal odstrániť tisícky novinových článkov o ňom, ale aj o jeho členoch rodiny. Napriek tomu sa o niekoľko rokov neskôr objavila jeho fotografia v štátnych médiách hodinového dokumentu o jedenástich historických severokórejských osobnostiach. Samozrejme, následne editor relácie skončil vo väzení. Kim neskôr nechal zabiť ministra obrany Hjon Jong-čola za nelojálnosť a za to, že zaspal pri vojenskej prehliadke. Správcu korytnačej farmy nechal zastreliť, lebo nedokázal zaistiť pre zvieratá dostatok čerstvej vody a potravy. Od svojho nástupu do funkcie nechal Kim popraviť viac ako 70 predstaviteľov KĽDR a svojej rodiny.

Má aj luxusný súkromný ostrov
Honosné záhrady plné fontán, vlaková stanica, súkromné letisko, ostrov či loď ako z rozprávky. Pre mnohých sen, no pre severokórejského vodcu súčasť bežného života. Záhrada pri dome je plná farebných kvetov a honosných fontán. Majetok severokórejského vodcu je však oveľa väčší, než si dokážeme predstaviť. Po smrti otca, Kim Čong-ila, zdedil Kim v roku 2011 okrem iného luxusný palác vo Wonsane, kde má malé súkromné letisko. V prípade, že vodca nechce letieť, má k dispozícii súkromnú vlakovú stanicu a v nej pancierový vlak plný prepychu, ktorý si tak rád užíva. A čo by to bolo za vodcu, keby nemal ostrov? V roku 2013 hostil Kim Čong-un americkú hviezdu Dennisa Rodmana práve na svojom súkromnom ostrove. „Je to ako ísť na Hawai, ale s tým rozdielom, že Kim je jediný, kto tam žije,“ opísal Dennis dovolenku. Kim ho zobral aj na plavbu luxusnou loďou, o ktorej basketbalista povedal, že je to niečo medzi trajektom a rozprávkovou loďou z Disney rozprávky.