Narodeninové oslavy

V roku 1913 sa začali objavovať prvé veľké narodeninové oslavy detí, ako to poznáme dnes. S koláčmi, nápojmi, zábavou ale aj s neprajnými hlasmi. V novinách dokonca vychádzali články, že takéto oslavy môžu poškodiť morálny charakter detí a prispievajú k rozvoju rozmarných zvykov. Existovalo mnoho rodín, ktoré detské oslavy presunuli do kategórie vecí, ktoré sa patria až v dospelosti.

Bicykle

Vo viktoriánskych časoch sa bicykle začali pomaly ale isto dostávať medzi bežných ľudí, ktorí sa na nich učili jazdiť. A keďže väčšinou ako samoukovia, tak lekári aj mnohí vplyvní ľudia pred týmto nástrojom prepravy varovali. Avšak nešlo len o pády. Domnievali sa, že neprirodzený postoj môže človeku poškodiť chrbticu, vývoj kostí, rúk aj nôh. A čuduj sa svete, nič sa nakoniec nepotvrdilo, naopak, bicyklovanie pohybovému aparátu pomáha.

Káva

Bola doménou islamského sveta a tak sa dlhé roky na tento nápoj z pohľadu kresťanskej Európy pozeralo ako na satanov nápoj. Všetko však zmenil pápež Klement VIII. v šestnástom storočí. Keď sa k nemu do Ríma dostala šálka lahodnej kávy, tak si ju okamžite obľúbil. Povedal, že hoc satanov nápoj, je tak dobrý, že by nemal byť len pre neveriacich. Tým sa káva stala obľúbenou a Taliansko aj akýmsi hlavným mestom tejto čiernej tekutiny.

Dáždnik

Je to nástroj pre slečinky. Tak vnímali napríklad v Anglicku dáždniky pre mužov. V Británii sa o nich hovorilo, že sú veľmi ženské, takže muži s dáždnikmi okamžite vyvolávali posmešky. Navyše v 17. storočí dáždniky rozhnevali aj taxikárov. Mysleli si, že muži s dáždnikom sa už nebudú v čase nehostinného počasia ponáhľať domov práve taxíkom, ale vyberú dáždnik. Aj preto často na ľudí s rozostretými dáždikmi hádzali hnilé ovocie.

Notebook

Titulok v New York Times už v roku 1985 hlásal: „Notebook je mŕtvy, alebo čoskoro umrie.“ Nikto si príliš dobre nevedel predstaviť, na čo budú slúžiť príliš malé, príliš drahé a aj v tom čase menej výkonné počítače. Na obranu je však potrebné povedať, že v tom čase nebolo nič ako verejné Wi-Fi, práca z domu ani na cestách. Odpor proti drahým mašinkám sa v kontexte doby chápe o niečo lepšie.