Nacistickí pohlavári

Kým Adolf Hitler sa o astrológiu veľmi nezaujímal, mnohí jeho kolegovia boli hviezdami doslova posadnutí. Išlo napríklad o Goebbelsa, Himmlera či Hessa, ktorí vyžívali astrológiu na prijímanie politických rozhodnutí. Goebbels, minister propagandy, dokonca zamestnával tím astrológov, aby počas vojny šírili posolstvo Tretej ríše. Na druhej strane však nacistický režim zakázal občanom robiť si vlastné astrologické predpovede, aby si nad obyvateľstvom udržal kontrolu. Himmler sa spoliehal na tím astrológov, aby našli Benita Mussoliniho, keď počas II. svetovej vojny vojny. Keď sa to stalo, Himmler pripísal úspech astrológom – nie jednotlivcom, ktorí dešifrovali rádiové kódy, pomocou ktorých ho našli. V roku 1941 urobil zas Hess riskantné rozhodnutie na základe zosúladenia Uránu a Neptúna, ako mu poradili astrológovia. Verili totiž, že je to priaznivý čas na mierové rokovania s Britániou. Lietadlo však počas cesty havarovalo v Škótsku, Hessa zatkli a uväznili. Hitlera incident rozzúril, čo navždy ovplyvnilo jeho pohľad na astrológiu, a preto v roku 1944 poslal všetkých astrológov v krajine do koncentračných táborov. Spálil tiež ich knihy, aby ukázal, že už nedovolí taký vplyv astrológie na svojich mužov.

Ronald a Nancy Reaganovci

Počas pôsobenia v Bielom dome sa prezident Ronald Reagan a prvá dáma, Nancy Reaganová, veľmi zaujímali o astrológiu. Aj keď Reagan tvrdil, že astrológia neovplyvnila žiadne z jeho politických rozhodnutí, často sa radil s celebritným astrológom Carrollom Righterom, ktorý plánoval udalosti podľa planetárnych konfigurácií. Médiá teda prirodzene sledovali prezidenta a jeho rozhodnutia, ktoré ovplyvňovali chod celej krajiny. Napríklad Nancy raz údajne dostala varovanie od astrológa, že jedného dňa v roku 1981 sa jej manželovi stane niečo zlé. Keď ho v danom roku pri neúspešnom pokuse o atentát takmer zabila guľka vraha, zdalo sa, že astrológ mal pravdu. Po tomto incidente sa prvá dáma začala viac starať o rozvrh manžela na základe postavenia hviezd. Overovala rôzne astrologické mapy, aby našla riziká potenciálnych hrozieb. Reagan už potom prežil zvyšok úradovania bezpečne, možno aj preto, že Nancy nenechala nič na náhodu.

Isabel Peronová

Isabel Peronová sa stala prezidentkou Argentíny v 70. rokoch minulého storočia naozaj netradičným spôsobom. Jej manžel, Juan Peron, ju vymenoval za viceprezidentku, keď ho v roku 1973 opätovne zvolili do prezidentského úradu. Peron však zomrel len deväť mesiacov po inaugurácii a Isabel prevzala funkciu prezidentky. Bohužiaľ, čoskoro sa ukázalo, že nie je schopná viesť krajinu. Jose Lopez Rega, známy ako „čarodejník“, čoskoro prevzal funkciu ministra sociálnej starostlivosti. V krátkom čase za Isabelu efektívne robil všetky rozhodnutia. Peronová sa spoliehala na jeho politickú odbornosť aj astrologické skúsenosti. Pravidelne totiž využíval svoju schopnosť čítať hviezdy a interpretovať, ako sú v súlade s budúcnosťou Argentíny. Bohužiaľ, jeho astrologické predpoklady boli silnejšie než politická odbornosť a obratnosť. Pokračujúce občianske nepokoje v Argentíne prekazili ich vládu a zmenili smerovanie krajiny. V roku 1976 Peronovú zatkli a Rega ušiel do Španielska. Jeho využívanie astrologických grafov v politike zostáva dodnes jedným z najslávnejších zlyhaní astrológie v politickej sfére.

Charles de Gaulle a Francois Mitterand

Vedeli ste, že Francois Mitterrand, niekdajší prezident Francúzska, konzultoval svoje kroky s astrológmi? Koniec koncov pomoc astrológov využíval v 60. rokoch aj prezident Charles de Gaulle. Takže vidieť jeho nástupcu o niekoľko desaťročí neskôr robiť to isté bolo normálnym javom. Mitterrand napríklad pravidelne vyhľadával služby astronómky Elizabeth Teissierovej, najmä pokiaľ išlo o snahu vyriešiť ťažkú a napätú vojnu v Perzskom zálive. Teissierová vlastne rozhodla, kedy presne sa Francúzsko zapojí do konfliktu. Mitterrand sa jej tiež pýtal, kedy budú najlepšie dni na prednesenie prejavu o výsledkoch vojny. Až keď mu potvrdila konkrétny deň a čas, odhodlal sa prečítať prejav.

Kráľovná Alžbeta I.

Kráľovná Alžbeta I. pri všetkých svojich rozhodnutiach vyhľadávala radu dvorného astrológa Johna Deeho. Keď jej hrozilo, že ju nechá popraviť jej sestra, kráľovná Mária I., Dee prehlásil, že podľa postavenia hviezd v skutočnosti Mária náhle zomrie a Alžbeta bude vládnuť. A tak sa aj stalo. Predpoveď iba upevnila pozíciu astrológa po Alžbetinom boku. Koncom 16. storočia bola astrológia bežným nástrojom v politike i v medicíne. John Dee mal vysoký rešpekt pre svoje vedomosti v mnohých oblastiach. Napriek jeho záujmu o okultizmus a tvrdenia, že dokáže komunikovať s anjelmi, jeho odbornosť z neho urobila neoceniteľného poradcu kráľovnej.