MENU
Menu
Nemocnica Beelitz

Zaujímavosti Miesta, kde sídli zosobnený strach: Navštívili by ste ich?

Sú omnoho strašidelnejšie miesta ako tmavý kút za výťahom v neosvetlenom vchode. Dokonca ani žiadny lesopark na Slovensku pred zotmením sa nechytá na miesta, kam vás dnes zoberieme. Strachom sú priam presiaknuté.

Nemocnica Beelitz
Opustené priestory nie sú nikdy nič pre strachopudov. Ale pozrime sa na nemocnicu Beelitz, ktorá má dnes viac ako 60 objektov, ktoré sú nefunkčné, rozbité a majú pritom za sebou celkom farebnú históriu. Dalo by sa povedať, že nemocnica rozhodla o budúcnosti ľudstva. Práve tu sa totiž liečil mladý Adolf Hitler zo svojho zranenia nohy, ktoré utŕžil počas prvej svetovej vojny. Dodnes niektorí hovoria, že sa tu medzi miestnosťami vznáša jeho fluidum.

Modrá diera

strasidelne miesto
Zdroj: Shutterstock

Egypt láka turistov na krásne pláže a najkrajšie šnorchlovanie s dobrým časom doletu od Bratislavy. Ale pozor na Modrú dieru. Leží neďaleko mesta Dahab a považuje sa na najrizikovejšiu potápačskú lokalitu na svete. Nikde inde nezahynulo na jednom mieste viac potápačov. Navyše nie je celkom vysvetlené, prečo tu za posledné desaťročia prišlo o život 130 potápačoch.

Všetci sa chcú dostať do jaskyne zvanej Archa. Vedci si vysvetľujú smrť dusíkovou narkózou a nedostatkom kyslíka. Avšak je to len jedno z mnohých vysvetlení. Môže mať omnoho tajomnejšie príčiny. Podobne ako záhady egyptských pyramíd.

Kapucínske katakomby v Palerme

strasidelne miesto
Zdroj: Shutterstock

Prechádzka pomedzi mŕtvych nie je nikdy príjemným zážitkom. Najmä ak sa až neuveriteľne podobajú na živých. Presne takéto dobrodružstvo vás čaká pri prechádzke katakombami v Palerme, ktoré sú považované za najväčšiu zbierku múmií na svete. Mnohí ľudia v temných uličkách zažívajú paniku, klaustrofóbiu a doslova sa pozrú smrti do očí. Návštevníci často odchádzajú so strachom, nie kvôli obavám, že nebožtíci otvoria oči, ale kvôli pripomienke, že žiadny človek nemá ďaleko od nebožtíka.

Cenote Esqueleto

strasidelne miesto
Zdroj: Shutterstock

Ďalšia desivá potápačská destinácia, tentoraz neďaleko mesta Tulum v Mexiku. V preklade znamená niečo ako Chrám osudu. Ide o masívnu podmorskú jaskyňu, ktorá je krásna, ale aj desivá. Po prvé tu zahynulo už množstvo potápačov, takže pri prieskume dna môžete nájsť aj ohlodané ľudské kosti.

Druhou zaujímavosťou je, že jaskyňa má tvar lebky. No a aby toho nebolo málo, chodby sú tu tesné a tiesnivé. Mnohí potápači, ktorí vyviazli, ich opisujú ako smrtiace objatie. Z ktorého vykĺzli len tak tak.

Hlavný cintorín  v Guatemale
S pokojným svedomím možno povedať, že ak nestraší tu, tak nikde. Ide o najväčší cintorín v Strednej Amerike. Na atraktivite mu pridáva ešte aj fakt, že práve Guatemala sa drží na popredných miestach čo sa vrážd týka. Aj preto tu fičia mŕtvoly jedna za druhou. Priemerne 12 pohrebov denne. O duchov ani o mrazivú atmosféru všadeprítomnej smrti tu nie je núdza.