V časoch home officov chytila prokrastinácia druhý dych. Číňan Xiao Zhu však zdá sa našiel vakcínu na boj s ňou.

Online dozorca

Mnohým ľuďom nestačí napísať si úlohy a ciele do diára, nech je akokoľvek motivačný. Úlohy odkladajú a s rozvojom práce z domu, kedy nad našimi hlavami neprská jedovaté sliny namosúrený šéf, odkladajú povinnosti do krajnosti. Na tom si Xiao Zhu založil svoj biznis. Pomáha ľuďom plniť ich úlohy a môžete si ho najať ako online supervízora. Pracuje 15 hodín denne a nemá čas prokrastinovať. Má na programe neustále posielať správy a telefonovať svojim klientom. Pripomína im úlohy, povzbudzuje ich a tlačí do akcie. Na druhej strane je vždy pohodlnejšie ľudí do roboty naháňať, ako ju vykonávať.

Dokonalý biznis model

Dozorom Xiao Zhua prešlo už viac ako 20-tisíc klientov, pričom najpočetnejšiu skupinu tvoria ľudia vo veku od 18 do 30 rokov. Nie sú to však len freelanceri, ktorí potrebujú plniť úlohy a namotivovať. Sú to aj ľudia, ktorí chcú schudnúť, naučiť sa behať, chodiť pravidelne do fitka. Xiao Zhu je tak neoblomný, že vás otravuje dovtedy, kým si pri svojom cieli behať trikrát do týždňa skutočne nezaviažete šnúrky na teniskách a nevyrazíte. Až vtedy vám dá pokoj a ozve sa s ďalšou úlohou.

Šesť rokov v brandži

Xiao Zhu neprezradil, koľko si za svoju vakcínu proti prokrastinácii účtuje, ale ako prvý ľudský alarm funguje už šesť rokov a od hladu neumrel. Každý deň má pred sebou úlohy cudzích ľudí a je tak otravný, že ich skutočne do bodky plnia jednu za druhou.

Ide o jednu z nových biznis príležitostí, ktorá mu napadla ako prvému a preto z nej profituje. jeho klienti sú spokojní, mnohí si nevedia bez jeho povzbudenia už predstaviť svoju pracovnú rutinu. Ľudský alarm je tak zdá sa výkonnejší ako pripomienky aplikácie, či techniky time manažmentu. Aj vďaka tomu má dokonalú slobodu v práci. Akurát nesmie začať prokrastinovať.