Projekt je dielom singapurského manželského páru Sonali Ranjitovej a Vaishnava Balasubramaniama. Začali na ňom pracovať počas karantény spojenej s koronavírusom a v podstate ide o spôsob, ako cestovať z pohodlia domova virtuálnym spôsobom. Pretože zatiaľ čo Google Street View vás vezme len na cesty, cez Window Swap sa dostanete do domácností cudzích ľudí a vychutnáte si ich výhľad.

Na stránke nájdete jednoduché, ale pomerne presné heslo: „Otvorte nové okno niekde vo svete.“ Presne to totiž cez Window Swap urobíte, aj keď nie doslova. Okno cudzieho človeka síce neotvoríte, ale môžete sa z neho pozrieť.

„Môjho manžela i mňa začal nudiť náš výhľad, a tak sme vytvorili na internete miesto, kde sa ľudia môžu o svoje výhľady deliť,“ uviedla Sonali Ranjitová v jednom z rozhovorov. „Ozvali sa nám mnohí ľudia s tým, že naša stránka im pomohla prečkať týždne v izolácii.“

Window Swap má náruživým cestovateľom pomôcť vyplniť medzeru, ktorá v nich vznikla v dôsledku uzatvárania hraníc. Ide o pomerne populárny projekt, ktorý priťahuje čoraz viac ľudí. A zrejme aj bude, kým sa možnosti cestovania opäť nevrátia do starých koľají.

Mimochodom, výhľad z okna cudzích ľudí sledujete prostredníctvom videí s dĺžkou okolo desať minút. Ak máte chuť podeliť sa o svoj výhľad, môžete tak cez Window Swap bez problémov urobiť.