Avšak, viete si ho správne vybrať? Viete na čo by si mali muži pri výbere kvalitného spodného prádla dávať pozor, a to nielen v zime?

Správna veľkosť

Môže sa to zdať triviálne, ale mnoho mužov si kupuje nesprávne veľkosti spodného prádla v domnienke, že pomocou menšej veľkosti sa zvýrazní ich mužskosť alebo naopak väčšie číslo spodného prádla zakryje ich výraznejší zadok. Ani jedno z toho však nie je pravda.

Ako hovorí naše nasledujúce pravidlo, ci už nosíte pánske trenky alebo boxerky, vždy je potrebné voliť správnu veľkosť spodného prádla, pretože len tak vám môže poskytnúť dokonalé pohodlie a zahriať vás.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Navyše, príliš malé spodné prádlo môže nielen podľa urológov, ale aj výsledkov z praxe spôsobiť mnohé vážne ochorenia urogenitálneho systému.

Musí sedieť ako uliate

Pohodlne a hlavne v teple sa môžete cítiť jedine vtedy, ak vám oblečenie dokonale sadne. A nijako inak to nie je ani so spodným prádlom či pánskym pyžamom. Ak chcete, aby bolo vaše telo dostatočne zohrievané, musí sa medzi pokožkou a látkou nachádzať čo najmenej vzduchu, ktorý by mohol unikať von a naspäť prepúšťať chladný vzduch.

Avšak pozor, ani príliš tesné pyžamo pánske alebo dámske vás nenechá dobre si oddýchnuť. Telo príliš obopína, a tak pôsobí veľmi obmedzujúco, čo nemá s relaxáciou nič spoločné. Preto voľte prádlo tak, aby sa vám v ňom dalo pohodlne pohybovať, ale aby na vás neviselo.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Vhodný materiál

Pri materiáli je nutné si uvedomiť, že nie každý druh, ktorý je hustý alebo hrubý, je aj zákonite teplý. Je pravdou, že hrubší alebo hutnejší materiál máva častejšie lepšie termoregulačné vlastnosti, avšak pri niektorých úkonoch môže pôsobiť ťažkopádne a zabraňovať voľnému pohybu.

Aj tenučký materiál môže poskytovať dostatočnú izoláciu proti prenikaniu studeného vzduchu k pokožke, a to vďaka unikátnemu zloženiu. Najčastejšie využívaná látka pri voľbe spodného prádla je bavlna, ktorá je pohodlná a dokáže udržiavať teplo. Avšak lepšiu službu vám spraví bavlna s prímesou, napríklad modalu, pretože štruktúra tohto materiálu dovoľuje lepšie odvádzať z pokožky pot, a tak spríjemňuje nosenie.

Funkčnosť prádla

Funkčné pánske boxerky alebo trenky by mali byť maximálne pohodlné, a teda sedieť ako uliate bez toho, aby na akomkoľvek mieste ťahali, tlačili alebo dráždili pokožku. Zatiaľ čo bavlna je veľmi príjemná na pokožku, prídavok syntetických vlákien zabezpečí aj potrebnú pružnosť.

Dôležitá je samozrejme aj hmotnosť alebo inak povedané ľahkosť spodného prádla. Spodné prádlo by malo byť tak ľahké, že o ňom prakticky nebudete vedieť. Viskóza sa vyznačuje práve ľahkosťou a vzdušnosťou, a preto je veľmi obľúbeným materiálom. K funkčnosti prádla patrí takisto udržiavanie tepla a samozrejme savosť potu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Astratex

Jednoduchosť prania

Pranie spodného prádla má svoje spojenie s materiálom. Obľúbený hodváb je na pranie asi najviac náročným materiálom. Pri čistení potrebuje naozaj špeciálne ošetrovanie, a preto sa pre mužské trenírky či boxerky hodí asi len na výnimočné príležitosti.

Najmenej náročný materiál na pranie je bavlna. Môžete ju prať a sušiť mnoho krát a spodné prádlo bude stále použiteľné. Syntentické spodné prádlo môžete taktiež prať na odporúčaných teplotách mnohonásobne, avšak tieto kúsky nevydržia až tak dlho ako tie bavlnené.

Dobrá rada: Najlepším spôsobom sušenia spodného prádla je sušenie na vzduchu, pretože v sušičkách sa môžu kvality jednotlivých materiálov a vlákien narúšať, a to je nežiaduce.

Správny výber spodného prádla dokáže ovplyvniť ako sa budete cítiť počas celého dňa. Preto je vhodné do výberu radšej investovať, ako stráviť celý deň v nepohodlí.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Astratex