Kanada - cenné obrazy
V múzeu v Montreale sa v roku 1972 odohrala lúpež ako z hollywoodskeho filmu. Skupina zamaskovaných a ozbrojených mužov sa lanami zviezla do múzea, premohla trojicu ochrankárov a odcudzila 50 umeleckých diel. Miliónové škody sa nikdy do múzea nevrátili.

Austrália - kostra dinosaura
U našich protinožcov sa našli zlodeji, ktorí sa nestránili siahnuť na kostru dinosaura. V roku 2003 z múzea v Newcastli vzali nález starý viac ako 100 miliónov rokov a ešte ho aj poškodili. V okolí sa našli zvyšky kostí, no exponát ako taký sa nikdy nenašiel. Dinosaurus vo veľkosti psa zmizol.

Francúzsko - Mona Lisa
Cenenú Monu Lisu by chcel mať doma kde-kto, ale jeden inštalatér sa aj odhodlal k činu. Ešte v roku 1911 bol najatý na nasadenie ochranného skla cez obraz, no po práci sa ukryl v jednej zo skríň Louvru a na druhý deň odišiel s Monou Lisou pod kabátom. Odhalili ho pod dvoch rokoch, keď sa snažil obraz predať pašerákom.

Grécko - antické exponáty
V dejisku starovekých olympijských hier, v múzeu v Olympii, zmizli antické exponáty. Stalo sa tak v roku 2012, kedy v nestráženej chvíli a z strážených miest zmizlo až 77 kusov týchto vystavených cenností. Jedna z nich bola stará cez 3000 rokov.  

Nórsko - obrazy Edvarda Muncha
V roku 2004 sa kradlo v Munchovom múzeu v nórskom Osle. Traja páchatelia dokázali zobrať cenné diela Výkrik a Madonna, ale polícii sa podarilo ich vypátrať. Obrazy sú naspäť v múzeu a lupiči išli na niekoľko rokov za mreže, pričom museli zaplatiť aj poriadne vysoké odškodné.

Švédsko - unikátne obrazy
Známi umelci zlákali aj zlodejov v Štokholme. V roku 2000 tam pripravili dramatickú lúpež, ktorá kvôli rozptýleniu začínala dvomi výbuchmi áut v okolí múzea. Následne muž ozbrojený samopalom ohrozoval návštevníkov, kým ostatní vzali jedného Rembrandta a dvoch Renoirov. S úlovkom v hodnote viac ako 30 miliónov ušli na lodi.

Francúzsko - busta Rodina
V menšom francúzskom meste bola vystavená busta Augusta Rodina, ktorá vážila osem kilogramov a mala hodnotu asi milión eur. V roku 1999 na ňu siahli lupiči a celých 13 rokov po nej nebolo ani stopy. Našla sa však v obchode so starožitnosťami, čo dopomohlo aj k vypátraniu zlodejov.

Holandsko - miliónové obrazy
Stačili tri minúty, aby dvaja zlodeji odcudzili z múza v Rotterdame obrazy Picassa, Moneta, Matissa a Gaugina. Miliónový lup mala na svedomí dvojica z Rumunska, ktorú polícia vypátrala, avšak cenné diela sa nikdy nenašli. Vyšetrovanie ukazuje, že ich lupiči nakoniec spálili.