Guiseppe Desa

Narodil sa v roku 1603 a stal sa františkánskym mníchom. Dlho sa o ňom hovorilo ako o prirodzenej autorite a svätcovi, ktorý keď sa dostal do náboženskej extázy, skutočne dokázal levitovať. Sú dôkazy, podľa ktorých sa počas omše dokázal pohybovať nad zemou. Dokonca v roku 1630 sa mal počas sprievodu vzniesť až k nebesiam nad dav. O niekoľko rokov bol skutočne vyhlásený za svätého a na jeho príhovor sa malo odohrať mnoho zázrakov. Aj preto sa tento lietajúci muž nakoniec dostal do histórie ako svätý Jozef z Cupertina - patrón letectva a astronautov.

Colin Evans

Známy jasnovidec a špiritista, ktorý svoju energiu a schopnosť levitovať premieňal na živobytie. Dokonca existujú fotografie Evansa, ktoré ukazujú, že sa mal dostať zo stoličky pomocou levitácie. Bolo to v 19. storočí, takže o nejakej grafickej úprave nemôže byť ani reči. Avšak Evansove estrády dostali vážnu štrbinu, keď si niektorí diváci všimli, ako sa pri trikoch pridržiava drôtu. Mnohí boli tak sklamaní, že požadovali vrátiť vstupné za vystúpenia. Hoci sa snažil neskôr dokázať, že skutočne dokáže lietať, jeho povesť bola vďaka triku navždy narušená.

Svätý Gerard Majella

Veľmi skromný a utiahnutý mních z rádu redemptoristov, ktorí vonkoncom nechcel svoje schopnosti prezentovať verejne. No ak sa niekto dokáže vznášať nad zemou, len ťažko sa to utajuje. Lietanie pritom nebola jediná vec, ktorou sa preslávil. Mal oživiť zosnulého, vedel čítať budúcnosť a dokonca rozmnožoval jedlo pre chudobných. Napriek svojej láskavej povesti a historkám, že ho okolie pri modlitbe často videlo vznášať sa nad zemou, zomrel mladý v roku 1893, keď ml iba 29 rokov. Za svätého bol vyhlásený v roku 1904.

Subbayah Pullavar

Indický guru, ktorého prezývali aj „žabia sila“. Bolo to práve vďaka jeho schopnosti prepravovať sa po zemi bez toho, aby mal otlaky na nohách. Často a rád totiž levitoval. Subbayah Pullavar v roku 1936 levitoval aj pred veľkým davom v Londýne. Pullavar dorazil na miesto a vošiel do stanu. Keď nadišiel čas na levitáciu, jeho učeníci odstránili stan a odhalili Pullavara, ktorý sa vznášal vodorovne vo vzduchu a jednu ruku mal ľahko položenú na palici. Po štyroch minútach sa rozhodol zostúpiť, ale urobil to opäť prikrytý stanom. Práve prevedenie levitácie však naznačovalo mnohým ľuďom podvod. Pretože niečo podobné dokážu dnes estrádni umelci aj v strede rušnej ulice.