Mount Washington

Niektorými indiánskymi kmeňmi nazývaný Agiocochook je najvyšší vrch v severovýchodných Spojených štátoch s výškou 1 917 metrov a je to najvýznamnejšia hora východne od rieky Mississippi. Priťahuje milovníkov snehu, ľadu a dychu smrti. Na hore dosiahla rýchlosť vetra 372 km/h. Takže to už nie je len také pofukovanie a zabiť vás môže aj kúsok dreva vo vetre. Je krásna, ale mnoho milovníkov zimy sa z nej nevráti.

Jazero Kaindy, Kazachstan

Jazero vzniklo v dôsledku obrovského zosuvu vápenca, ktorý vyvolalo zemetrasenie v Kebine v roku 1911. Cesta k jazeru Kaindy ponúka mnoho malebných výhľadov na roklinu Saty, údolie Chilik a roklinu Kaindy. Nad hladinou sa týčia vyschnuté kmene ponorených stromov. Jazero je totiž mĺkve a tiché, ale v niektorých miestach hlboké až 30 metrov. Pozrieť sa na túto scenériu je mrazivo krásne, ale pripomína horor naživo. A utopiť sa v jazere dá veľmi ľahko.

Jazero Natron

Jazerá sú naozaj zradné. Aj toto soľné a sódové jazero v regióne Arusha v severnej Tanzánii. Nachádza sa v blízkosti kenských hraníc a v Gregory Rift, čo je východná vetva Východoafrickej trhliny. Pod hladinou nájdete dekahydrát uhličitanu sodného a dihydrát uhličitanu sodného. Alkalita jazera môže dosiahnuť pH vyššie ako 12. Takže trochu kyselinka. Veľa života preto v ňom nenájdete.

Merapi

Ide o aktívnu sopku v Indonézii. Vybuchuje pravidelne už najmenej pol tisícročia a posledná významná erupcia bola zaznamenaná v roku 2014, vtedy zabila asi dve desiatky miestnych obyvateľov. Láva z nej vyteká pomerne často. Je to pohľad, ktorý sa naskytne málokomu. Je krásny, úchvatný, ale na jeho pozadí číha smrť.

Jaskyňa mŕtvych

Už samotná prezývka jaskyne Gouffre Berger naznačuje, že veľmi živo a zábavne tu nebude. Nachádza sa vo Francúzsku a hĺbka jaskyne je niečo cez 1200 metrov. Dole je jazero a skalnaté labyrinty. Problém je, že keď silné dažde zaplavia jaskyňu, neunikne z nej nikto. Na to už doplatilo aj mnoho prieskumníkov a ešte viac živočíchov. Ide o miesto, kde je smrť na programe každý deň. A otázkou iba je, či sa jej vyhnete, alebo nie.