Eli, Wallach, Dobrý, zlý a škaredý

Eli Wallach, ktorý hral Tuca, sa tesne vyhol smrti nie raz, dvakrát, ale až trikrát! Herec mal pri natáčaní namále, keď náhodou vypil nejakú kyselinu. Člen štábu totiž nalial do fľaše sódy kyselinu a nedbalo ju nechal v blízkosti jeho nápoja. Herca okamžite previezli do nemocnice, kde mu lekári vypumpovali žalúdok. Pri jednej scéne Wallach sedel na koni s rukami zviazanými za chrbtom. Počas natáčania výstrel vystrašil koňa, ktorý sa splašil a ťahal za sebou herca asi kilometer. K tretiemu desivému incidentu došlo, keď režisér Sergio Leone trval na tom, aby herec osobne vykonal kaskadérsky kúsok, pri ktorom mal ležať vedľa železničnej trate a prechádzajúci vlak mu mal prerezať putá. Filmový štáb si neuvedomil, že vlak mal nízko visiace schody, ktoré vyčnievali cez koľaje. Schody minuli Wallachovu hlavu o niekoľko centimetrov a keby ňou len trochu pohol, pravdepodobne by o ňu prišiel.

Michael J. Fox, Návrat do budúcnosti

Séria filmov Návrat do budúcnosti z 80. rokov katapultovala Michaela J. Foxa na výslnie. Počas produkcie tretieho filmu kaskadérsky kúsok nevyšiel a takmer stál herca život. Michael vo svojich memoároch opísal ako takmer zomrel pri natáčaní scény, pri ktorej sa Martyho McFlya chystá obesiť Buford „Šialený pes“ Tannen a jeho gang. Hoci scénu nacvičili mnohokrát s kaskadérmi, počas natáčania sa lano okolo Foxovho krku príliš utiahlo a on skutočne nemohol dýchať. Desivé bolo, že štáb si pri točení neuvedomil, že herec bojuje o život. Našťastie včas zistili, že niečo nie je v poriadku, a Foxa zachránili, hoci už stratil vedomie.

Isla Fisherová, Podfukári

K ďalšej tragédii takmer došlo pri prvom filme Podfukári, keď si štáb pomýlil boj o život s presvedčivým hereckým výkonom. V jednej scéne je herečka spútaná v nádrži s vodou. Počas natáčania sa reťaze zamotali a ona sa naozaj snažila oslobodiť. Ale keďže podľa scenára mala Fisherová v panike búchať na sklo, štáb si spočiatku nemyslel, že niečo nie je v poriadku. Fisherová sa snažila vyslobodiť, ale nemohla sa dostať k bezpečnostnému tlačidlu, aby vypustila vodu, a potápač s kyslíkom nebol dosť blízko, aby jej pomohol. Kaskadérsky koordinátor si nakoniec uvedomil, že niečo nie je v poriadku a austrálskej herečke pomohol.

Viggo Mortensen, Pán prsteňov: Dve veže

Postave Aragorna nie je boj cudzí, ale herec sa pri natáčaní trilógie Pán prsteňov tiež ocitol v niekoľkých nebezpečných situáciách. Viggo osobne odohral všetky kaskadérske kúsky a trval na používaní skutočných nožov a mečov, keď to bolo možné. Takmer sa mu to vypomstilo pri natáčaní Spoločenstva prsteňa, keď do neho neúmyselne hodili skutočný nôž a musel ho odvrátiť mečom – tento incident sa dostal do konečného strihu filmu. Pri natáčaní Dvoch veží si Mortensen zlomil dva prsty a takmer sa utopil pri natáčaní scény, kde Aragornovo telo v bezvedomí pláva v rieke. Váha brnenia, ktoré herec nosil, ho totiž ťahala pod vodu.

Dylan O'Brien, Labyrint: Smrteľná liečba

Filmy Maze Runner (Labyrint) sú sériou sci-fi filmov založených na románoch autora Jamesa Dashnera. Doteraz natočili tri filmy a práve počas produkcie tretieho sa hlavný herec Dylan O'Brien stal účastníkom desivej nehody. O'Brien mal zvládnuť kaskadérsky kúsok, keď preskakoval z jedného vozidla do druhého. Pri incidente mladý herec utrpel viaceré vážne zranenia, vrátane otrasu mozgu, zlomeniny tváre a poranenia mozgu. Natáčanie filmu takmer na rok prerušili, kým sa O'Brien nezotavil zo zranení.

Jim Caviezel, Umučenie Krista

Pre herca nie je veľa väčších rolí ako úloha Ježiša Krista, preto keď Jim Caviezel získal ikonickú úlohu v epose Mela Gibsona z roku 2004 považoval to za požehnanie. Hercove skúsenosti na pľaci však boli v skutočnosti utrpením, Caviezel utrpel počas natáčania viacnásobné zranenia. Okrem modrín a jaziev k nim patrilo vykĺbené rameno, najhoršie však bolo, keď ho zasiahol blesk! Počas natáčania scény Kázeň na hore herca zasiahol blesk a je neuveriteľné, že pri incidente neutrpel vážne zranenia.