Hotel EastLink leží pri diaľnici neďaleko austrálskeho Melbourne. Už na prvý pohľad je na ňom čosi zvláštne, nevedie k nemu totiž žiadna poriadna cesta. A načo by aj viedla, veď hotel nie je určený pre hostí. V roku 2007 ho dal postaviť miestny umelec a tak trochu aj vtipkár Callum Morton. Stavba má rozmery 20 x 12 x 5 metrov a asi uznáte, že na hotel s toľkými „poschodiami“ je to trochu primálo.

V skutočnosti je to viac než dosť, EastLink totiž žiadne poschodia nemá. To si ale šoféri, ktorí okolo svištia po diaľnici, zväčša nestihnú všimnúť. A tak na internete vyhľadávajú kontakt na recepciu a chcú si rezervovať izbu, no márne. Ide totiž o obyčajnú sochu, ktorá len vyzerá ako hotel a slúži takpovediac ako vtipná ozdoba.

„Šoféri ho budú z auta vnímať ako ozajstný hotel či nejakú kulisu, ktorá bola súčasťou nakrúcania filmu,“ vyjadril sa Morton ešte začiatkom milénia. A dnes, hoci má hotel EastLink už 17 rokov, stále sa dokáže pohrať s mysľami vodičovi, ktorí okolo neho prechádzajú.

Až keď prídete k „budove“ bližšie a poriadne si ju prezriete, uvedomíte si, že jednotlivé poschodia by boli príliš nízke a rozhodne by v nich nemohli pohodlne bývať hostia. To si však šofér v rýchlosti neuvedomí, prinajlepšom mu na stavbe nebude čosi sedieť, no nebude vedieť prísť na to, čo je na nej čudné.