Harry Potter sa narodil v roku 1920 v anglickom Kidderminsteri a mal sedem súrodencov. Ako 14-ročný odišiel zo školy a zamestnal sa v továrni na výrobu kobercov, o dva roky neskôr už slúžil v britskej armáde. Bol síce primladý, no klamal o svojom veku a uviedol, že má 17 rokov. V roku 1938 sa stal vojakom 1. bataliónu Worcestershirského pluku.

V septembri 1938 Pottera a jeho batalión prevelili do Palestíny, ktorá bol pod správou Veľkej Británie. Oddiel mal za úlohu potlačiť povstanie tamojších Arabov, ktorí sa búrili proti Britom a požadovali nezávislosť. Potter prešiel naprieč územím dnešného Izraela a slúžil na poste, ktorý mu pridelili južne od mesta Hebron. Strážil stanicu, ktorá sa starala o dodávanie vody do mesta.

22. júla 1939 sa Potterova jednotka dostala do prestrelky s Arabmi a mladík nanešťastie zomrel. Pochovali ho na vojenskom cintoríne v Ramlehu a nik nemohol tušiť, že v 21. storočí sa jeho hrob stane slávnym.

Harry Potter krátko pred smrťou napísal svojej matke list, ktorý nanešťastie žene doručili až deň potom, ako sa dozvedela o smrti svojho syna. Stálo v ňom: „Drahá matka, odpovedám na tvoj list. Mám sa dobre a predpokladám, že na Vianoce budem doma. Ak nie, bude to smola. Momentálne som na mieste zvanom Pumpet. Nemáme toho veľa na práci. Dúfam, že sa máš dobre, a že otec má stále prácu. Dúfam, že Alice (Harryho staršia sestra) sa má dobre. V poslednom čase veľa plávame. S pozdravom Harry.

Takmer 70 rokov bol hrob Harryho Pottera takmer zabudnutý, v spomienkach ho mali iba Harryho príbuzní a známi. Keď sa však knihy o čarodejníkovi stali hitom, začal hrob priťahovať návštevníkov a po uvedení filmu Harry Potter a Relikvie smrti v roku 2010 sa o osud vojaka, ktorý zomrel ako 18-ročný, začali zaujímať aj britské médiá. V rámci propagácie turizmu dnes hrob využíva aj samotné mesto Ramle.