Giannis D

Kráska ktorá uviazla na dne červeného mora. Jej posledná plavba sa datuje na rok 1983, kedy vyplávala z juhoslovanskej Rijeky. Prepravovala drevo do Saudskej Arábie a Jemenu. Záhadou bolo, ako mohla loď naraziť na plytčinu, keďže v jej kurze žiadna byť nemala. Lenže to by si kapitán nemohol ísť zdriemnuť a Giannis D začalo unášal západne od jej stanoveného kurzu a v plnej rýchlosti narazil na severozápadný okraji útes Sha'ab Abu Nuhas. Červené more ju tak veľmi rýchlo pohltilo. A keďže ide o oblasť atraktívnu s čistým morom, výpravy sem sú naozaj časté.

Prístav Big Tub

 Dal by sa nazvať rajom milovníkov vrakov. Prístav Big Tub je miestom, kde sa môžete potápať a objavovať. Leží asi tri hodiny severozápadne od Toronta a je domovom pre viac ako 20 vrakov lodí. Sem totiž odťahujú aj mnohé lode, s ktorými nevedia, ako naložiť. Jednou z nich je napríklad Sweepstakes. Do prístavu Big Tub Harbor pritiahli na opravu, no nakoniec sa ukázala drahšia ako potopenie lode. Preto si tu môžete vychutnať takéto vrakovisko z blízka. Dokonca aj bez znalostí potápania, na lodi so skleneným dnom. Avšak miesto samozrejme magicky priťahuje aj skúsených potápačov.

MS World Discoverer

 Jeden z mála vrakov, ktorý si môžete vychutnať aj bez potápačského kurzu. Loď totiž uviazla na plytčine koralového útesu na Šalamúnovych ostrovoch. Je preto potopená iba z polovice a časť korábu prečnieva nad hladinu. V rokoch 1998 až 2003 však už bola vyplienená a neostalo na nej nič cenné okrem pohľadu.

Fujikawa Maru

 Loď dlhá 137 metrov skončila na dne lagúny Chuuk po tom, ako ju zasiahlo počas vojny americké torpédo. Lagúna Chuuk však bola považovaná za najsilnejšiu japonskú baštu v Pacifiku počas Druhej svetovej vojny, takže na atole sa nachádza množstvo ďalších vrakov. V roku 1971 oceánológ Jacques Cousteau zmapoval oblasť v televíznom dokumente a odvtedy sa stala výsostne potápačskou destináciou.

Eduard Bohlen

 Loď ktorá stroskotala v roku 1909 na pobreží Namíbie. Klasicky išla ku dnu ako väčšina lodí, avšak zmena podnebia spôsobila, že čoraz viac a viac sa loď dostávala nad hladinu. Dnes je pevne zakotvená v púšti približne kilometer od pobrežia. Vidieť ju však na vlastné oči je rarita. Po prvé pre ťažký prístup a po druhé preto, že úrady k vraku chcú pustiť len ľudí so špeciálnymi povoleniami.