MENU
Menu
Diabolské pery.

Zaujímavosti Diabolské pery: Bizarný hit, ktorý sa šíri nielen internetom

Diablove, či chobotničie pery? Nech sa už tento trend volá na sociálnych sieťach akokoľvek, je poriadne bizarný. Stáva sa však čoraz populárnejším, a to najmä u ruských instagramových „modeliek“.

Nik poriadne nevie, kde sa vzal, ale niektoré zdroje tvrdia, že ho ako prvý začal propagovať ruský plastický chirurg Emelian Braude. Jedna vec je ale istá: tento nevšedný trend dvíha obočia snáď každému, kto s ním prišiel do styku.

V podstate sa nevie, či je možné dosiahnuť takýto efekt chirurgicky, alebo ide len o dielo šikovných maskérok. Niektorí plastickí chirurgovia, ktorých oslovili ruské médiá, tvrdia, že také čosi sa lekárskym zákrokom nedá urobiť. Už len snaha o dosiahnutie takéhoto efektu niektorou z procedúr, ktoré ponúkajú, by bola podľa nich veľmi nebezpečná.

Anatomický tvar pier sa podľa plastických chirurgov nedá takto zmeniť. Ak by sa o to doktor snažil, mohol by výplň vstreknúť zle, dostala by sa do krvného riečiska, upchala by ho a spôsobila nekrózu tkaniva.

Je však známe, že instagramové „modelky“ sú pre dosiahnutie pozornosti ochotné aj riskovať. S väčšou pravdepodobnosťou si však pery nechávajú upraviť maskérkami, alebo jednoducho upravujú fotografie vo Photoshope.

Nájdu sa samozrejme aj pomerne vplyvné celebritky zo sociálnych sietí, ktoré pred podobnou úpravou pier varujú. Hlavne preto, že počet fotografií s diabolskými perami rastie a môže sa stať, že niekto kvôli nim bude naozaj riskovať zdravie na chirurgickom stole. Ostáva len dúfať, že tento bizarný a nebezpečný trend rýchlo pominie.