Marrie Wessonová založila Nottinghamské strašidelné múzeum v roku 2018 spolu so svojím manželom. Nedávno sa objavila v televízii a priam geniálnym spôsobom spropagovala svoj podnik. Avšak iba v očiach tých, ktorá sa radi boja. Do štúdia BBC totiž priniesla Georga.

Už na prvý pohľad ide o nepríjemne vyzerajúcu figúrku, ktorú zostrojili v Texase v 30. rokoch 20. storočia. Koniec koncov, vydesila aj ostrieľaného moderátora relácie Bargain Hunt Charlieho Rossa. Zrejme za to môže Georgov výraz tváre a prenikavé modré oči. A práve tie sú jedným zo zdrojov desivej atmosféry, ktorá figúrku obklopuje. Patrili totiž človeku. George pochádza z čias, kedy ľudia vyrábali podobné figuríny na pamiatku svojich blízkych zosnulých. A Georgov stvoriteľ využil skutočne nebožtíkove vlasy a sklenené oči.

Marrie Wessonová v relácii rozpovedala zaujímavý príbeh o tom, ako si Georga priviezla z Texasu. „Rodina, ktorá mi ho darovala, s ním už nechcela mať nič spoločné,“ uviedla Marrie. „Chcela sa ho zbaviť, vraj s ním má zlé skúsenosti.“ A tak figúrka putovala do múzea. „Členovia rodiny mali často bolesti hlavy a očí a od odborníkov na paranormálne javy sa dozvedeli, že sa vraj George snaží získať ďalšie vlasy a oči.“

Skeptikom podobné reči samozrejme prišli smiešne a ani mi im príliš neveríme. Musíme však povedať, že na Georgovi je čosi znepokojivé. Veď uznajte, chceli by ste mať takúto figúrku doma, napríklad rovno v spálni?