MENU
Menu
cervy

Zaujímavosti Číňania zjedia všetko: Nechutnosti, ktoré nájdete na pouličných trhoch

V kuchyni každej krajiny nájdete okrem pochúťok aj nejaké bizarné jedlo. Čína tomuto rebríčku jednoznačne dominuje. Prejdite sa po ktoromkoľvek pouličnom trhu a nájdete jedlá, z ktorých vám bude zle ešte po návrate domov.

Priadka morušová na viacero spôsobov
Pochutnať si na hmyze je pre Číňanov úplne prirodzené. Kukly priadky morušovej, ktoré zostanú po zbere vláknitých kokónov, dokážu pripraviť hneď na niekoľko spôsobov. Ich chuť pripomína krevety alebo kraby. Priadku morušovú bežne nájdete na miestnych trhoch, pričom najchutnejšia je so zeleninou, sójovou omáčkou, ryžou či rezancami. Dokonca ju ponúkajú aj v sladkej úprave s čokoládou.

Dusený ovčí penis
Ak hľadáte niečo na podporu libida, Číňania poznajú odpoveď. Ovčí penis spolu s inými zvieracími penismi a semenníkmi vraj účinkujú najlepšie. Mnohé reštaurácie sa špecializujú na prípravu jedál zo živočíšnych genitálií, ako sú ovčie gonády či dusený penis. Navštevujú ich najmä muži, ktorí túžia po zvýšení potencie a sexuálnej zdatnosti. Číňania totiž veria, že časti tela, ktoré nám nefungujú si môžeme ozdraviť tak, že budeme konzumovať rovnaké časti tiel živočíchov.

Chrumkavé  škorpióny
Tí, ktorí hľadajú pri pochôdzkach ulicami Pekingu niečo bláznivé si určite radi pochutnajú na škorpiónoch. Údajne najchutnejšie sú vyprážané a podávané na špajli. Ponúkajú ich v stánkoch po celej Číne. Pochutnať si na nich môžete i v podobe jednohubiek, keďže sú malé a chrumkavé. Navyše, majú vraj priaznivé účinky na krvotvorbu.

Kuracie semenníky
Táto čínska šťavnatá delikatesa údajne zvyšuje mužskú sexuálnu silu a zlepšuje ženskú pleť. Nájdete ich v ružovej a čiernej farbe vo veľkosti od jedného do dvoch centimetrov. Po uvarení sú jemné a pri prvom zahryznutí vám doslova steká šťava po brade. Vyprážané majú ešte jemnejšiu chuť a Číňania ich podávajú s ryžou alebo s rezancami.

Vyprážaný morský koník
Morský koník je jeden z najroztomilejších morských živočíchov, no nájdete ho i v čínskych uliciach ako občerstvenie. Morský koník, ktorý je ináč veľmi slaný, tu väčšinou pláva v polievkach, ale pridávajú ho i do kebabu. Pri konzumácii musíte byť opatrní, pretože koník má ostré kúsky, ktoré sa môžu zachytiť v ďasnách alebo zuboch. Číňania si myslia, že konzumácia morského koníka prináša množstvo benefitov. Má vraj omladzujúce účinky a mnoho miestnych obyvateľov ho konzumuje na zvýšenie sexuálnej výkonnosti. Koníky tiež miešajú s bylinkami a varia ako čaj na liečbu astmy a mužskej sexuálnej dysfunkcie.

Korytnačie želé
Jedlo z korytnačky, známe tiež ako guilinggao, je čínsky želé dezert. Tradične ho pripravujú zo spodnej časti škrupiny korytnačiek a niekoľkých rastlinných produktov. Pochúťka má i liečivé účinky. Vraj dokáže zlepšiť krvný obeh, pomáha rastu svalov a obnovuje funkciu obličiek. Mnohí veria, že pravidelná konzumácia môže zlepšiť stav pokožky. Zvyčajne má tmavohnedú alebo čiernu farbu a je mierne horká. Na zlepšenie chuti preto do nej pridávajú rôzne sladidlá.

Polievka z netopiera
Medzi pravdepodobné teórie vzniku pandémie chrípky z Wu-chanu patrí tá, že ju spôsobila konzumácia netopierov. Netopieria polievka pozostáva z celého netopiera vloženého do misky s kuracím vývarom. Netopiera treba rozrezať a vývar skonzumovať spolu s jeho vnútornosťami. V miske necháte iba srsť a membrány krídiel. Neverili by ste, ale táto polievka je vraj veľmi chutná. Problém konzumácie polievky spočíva v tom, že netopiere môžu na človeka preniesť množstvo chorôb a mnohé ochranárske organizácie ju považujú za neakceptovateľnú.