O zaujímavý úkaz sa na sociálnych sieťach podelil oficiálny účet Polície Slovenskej republiky. Kolegovia z Trnavského kraja totiž počas nočnej služby uvideli striebornú Škodu Fabia prvej generácie, na ktorej už na prvý pohľad niečo nesedelo.

Mohlo by vás zaujímať:

Policajti zo Serede už z idúceho vozidla videli, že zadné evidenčné číslo na Fabii nie je originálne. Vydali sa teda za vodičom, ktorému pomocou zvukového a svetelného výstražného signálu dali znamenie, aby zastavil. Podivné evidenčné číslo však bol len začiatok bizáru.

Nakreslené EČV aj vzadu.
Nakreslené EČV aj vzadu.
Zdroj: Polícia SR

Problémy na všetkých frontoch

49-ročný vodič z Piešťan nemal pri sebe absolútne žiadne doklady: chýbal vodičský preukaz, či akékoľvek doklady od vozidla. Aby toho nebolo málo, vozidlo nemalo platnú technickú a emisnú kontrolu. Obe evidenčné čísla boli navyše vyrobené podomácky z kartónu, na ktorom boli fixkou dokreslené znaky a číslice.

Vozidlo nebolo vo vyhovujúcom technickom stave.
Vozidlo nebolo vo vyhovujúcom technickom stave.
Zdroj: Polícia SR

Po vykonaní lustrácie hliadka zistila, že vodič má zadržaný vodičský preukaz a ani neabsolvoval odborné preskúšanie. Na vozidle boli v minulosti zadržané obe evidenčné čísla a vozidlo nemalo platnú technickú ani emisnú kontrolu. Prirodzene, ďalšia jazda bola vodičovi na mieste zakázaná.

Suma sumárum, ide o vážne priestupky, ktoré budú predložené správnemu orgánu na rozhodnutie o vine a treste. V správnom konaní nezodpovednému vodičovi hrozí pokuta do výšky až 1300 eur a 60-mesačný zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo.