MENU
Menu
Jedlo v lietadle.

Zaujímavosti Aerolínie, kde sa najete ako v luxusnej reštaurácii

Sú letecké spoločnosti, ktoré vám nepoložia tú obohranú otázku: „Kura, alebo hovädzie?“ A nie sú to ani tie, ktoré vám bez pýtania vtisnú suchú bagetu so syrom. Práve naopak. Z letu spravia kulinársky zážitok, kvôli ktorému sa vám nebude chcieť opustiť palubu.

Lufthansa
Nemecký národný dopravca. Už len to znamená, že služby budú na nemeckej úrovni. Lufthansa je také BMW medi bežnými aerolíniami. A to sa odráža samozrejme aj na ponuke jedál. Pravidelne obmieňajú jedálny lístok a obvykle máte síce možnosť výberu z dvoch jedál, ale ide o plnohodnotné trojchodové menu. K dispozícii sú vždy aj rôzne šaláty a dezerty.

Hawaiian Airlines
Pre nás trochu exotická spoločnosť, ale patrí k najdlhšie fungujúcim aerolíniám vôbec. Navyše je v tomto kraji veľmi obľúbenou aj vďaka prístupu.  Hlavný stan má na Honolulu a Havaj v tomto prípade neostáva nič dlžný svojej skvelej povesti. Je to krajina chuťových zážitkov a to nielen na ostrovoch, ale aj vo vzduchu. V lietadle ponúkajú hlavné jedlá, ale aj raňajky. Jedlá do prvej triedy pripravujú najlepší šéfkuchári Havaja a stravovanie je pre všetky triedy zadarmo, teda zahrnuté v cene letenky.

Austrian Airlines
Rakúšania si stále držia status noblesnej krajiny a z Viedne odlietajú lietadlá, ktoré by aj dnes uspokojili rakúsku šľachtu. Na palube si môžete vypýtať miestne rakúske vína aj pivá, ktoré aj na zemi majú povesť kvalitných nápojov. Dlhé lety majú vždy ponuku minimálne dvoch jedál plus možnosť vybrať si zo stabilného jedálneho lístka. Výnimkou nie je ani možnosť vychutnať si tapas alebo čerstvé japonské jedlo vrátane suši.

Japan Airlines
Japonci sú známi svojou pohostinnosťou aj tým, ako si vážia hostí. A to platí aj na palube tejto spoločnosti. Treba povedať, že už jedlá v ekonomickej triede vytvorila šestica najlepších šéfkuchárov Japonska a suroviny sú tu vždy čerstvé a kvalitné. Bežné sú aj také dobroty ako steaky, huby, suši, cestoviny a súčasťou lietadla býva aj samoobslužný snack bar.

Thai Airways
Ak ste tipovali za kráľa gurmánskych zážitkov niekoho z Arabských emirátov, trafili ste vedľa. Z gurmánskeho hľadiska sú najlepšie hodnotené aerolínie Thai Airways. Ponúkajú totiž všetko bez pachuti zmrazeného a prihriateho pokrmu. Majú širokú paletu jedál vrátane čerstvých šalátov i ovocia a všetky suroviny udržiavajú čo najčerstvejšie a to aj na dlhých letoch. Jednoducho podľa chuti ani nespoznáte, že ste vo vzduchu.