Spoločnosť Vibrant Vegan sa zaoberá výrobou vegánskych jedál a nedávno oznámila, že ponúkne v prepočte 60-tisíc eur tomu „mäsožrútovi“, ktorý vydrží byť tri mesiace vegánom. Musí však skutočne ísť o človeka, ktorý si bez mäsa či mliečnych výrobkov nevie predstaviť nielen svoj život, ale ani jediný deň. Dotyčný potom podpíše s firmou zmluvu a bude sa musieť nielen vyhýbať živočíšnym produktom, ale tiež presviedčať ostatných o výhodách vegánstva. Ak to zvládne, slušne zarobí.

„Vibrant Vegan chce takýmto spôsobom demonštrovať nielen zdravotné benefity vegánstva, ale aj jeho nižší dopad na životné prostredie,“ uvádza sa vo vyhlásení firmy. „Tiež chceme poukázať na to, že vegánska strava je vhodná pre každého: dokonca aj pre najväčšieho milovníka mäsa vo Veľkej Británii.“

Firmu údajne k výzve inšpiroval prieskum, ktorého sa zúčastnilo 15-tisíc „mäsožrútov“. Ažž 34 percent z nich sa vyjadrilo, že by si chcelo na vlastnej koži vyskúšať, aké to je byť vegánom, ale chýba im motivácia.

Určite bude zaujímavé sledovať, ako sa vegánstvo podpíše na človeku, ktorý je zvyknutý prijímať mäsitú a mliečnu potravu. V našich končinách síce mnohí ľudia počas 40-dňového pôstneho obdobia nejedia mäso, ale môžu si dopriať aspoň mlieko či jogurty. Vegáni však nekonzumujú ani tie, pokiaľ sú vyrobené zo živočíšneho mlieka.

Firma zabezpečí vybratému kandidátovi aj neobmedzené množstvo potravín zo svojho portfólia, ktoré bude mať dotyčný k dispozícii zdarma. Bude mať tiež k dispozícii výživového poradcu. Po skončení trojmesačného obdobia bude mať možnosť predĺžiť svoje vegánstvo na celé obdobie roka 2021. Ak bude súhlasiť, Vibrant Vegan ho odmení potravinami v hodnote 100-tisíc libier.

Podujali by ste sa na podobnú výzvu? Dajte nám vedieť v komentároch.