Predstavte si, že hodíte do hracieho automatu na plyšáky 200 mincí a nevytiahnete ani jednu jedinú cenu. Presne to sa stalo Japoncovi, ktorý na Twitteri vystupuje pod prezývkou Ogarun. Podľa vlastných slov je fanúšikom podobných automatov a veľmi rád pri nich trávi čas. Z toho vyplýva, že by mal mať dostatok skúseností a úspech.

V zábavnom centre sa mu však v jeden deň vôbec nedarilo. Z 200 pokusov neuspel ani jediný raz a bol taký frustrovaný, že sa pohádal s miestnymi prevádzkarmi. Následne zavolal políciu a obvinil majiteľov automatu, že podvádzajú. Muži zákona teda vyzvali prevádzkarov, aby dokázali, že automat je možné poraziť a vytiahnuť z neho plyšáka. Nasledovalo ďalších 300 pokusov a všetky neúspešné.

a
Zdroj: Twitter/Ogarun

Ogarun zverejnil fotografiu prevádzkara, ako sa pod dozorom polície márne pokúša poraziť hrací automat. Až po asi 300 pokusoch sa mu konečne podarilo vytiahnuť jedného plyšáka. Policajti potom odišli, keďže nemali dôvod, aby prevádzkarovi udelili pokutu.

Ogarunov príspevok získal na Twitteri značnú pozornosť a ľudia sa začali deliť o svoje skúsenosti s týmito automatmi. Väčšina z nich tvrdila, že ide o podvod a mašiny sú nastavené tak, aby sa na nich dalo vyhrať len v presne určenom pomere k vhodeným minciam. Otázkou ostáva, koľko ľudí si tento fakt uvedomilo až potom, ako naň upozornil Ogarun.

Všetky hracie automaty totiž fungujú na podobnom princípe a nedovolia človeku vyhrať viac, než sa do nich vhodí. V tomto prípade však bol pomer prehier k výhram taký očividný, že si ho musel všimnúť každý. Výrobca jednoducho pochybil.