Dostávať plat za ničnerobenie nie je čosi, na čo by sa väčšina ľudí sťažovala. Dermot Alastair Mills, zamestnanec írskej štátnej železničnej firmy Irish Rail, to však považuje za diskrimináciu. Finančný manažér tvrdí, že keď v roku 2014 vyšiel na verejnosť so zisteniami o nekalých firemných praktikách, začalo ho vedenie postupne zbavovať právomocí. Situácia sa dostala až do bodu, kedy Mills síce nič nerobí, ale dostáva plat. Konkrétne 120-tisíc eur ročne.

„Ráno si cestou do práce kúpim dvoje noviny, Times a Independent, a sendvič,“ uviedol Mills pre médiá. „Idem do kancelárie, pustím si počítač a skontrolujem emaily. Žiadne mi však neprichádzajú a netýka sa ma ani žiadna firemná komunikácia. A tak sedím, čítam noviny a zjem sendvič. Ak poviem, že niečo robím aspoň raz týždenne, tak preháňam.“

Millsova kariéra začala upadať v marci 2014, keď sa vrátil z trojmesačnej PN-ky. Všimol si nezvyčajné finančné toky a všetko oznámil hlavnému riaditeľovi firmy Irish Rail a následne aj írskemu ministrovi dopravy. A následne nastalo už spomínané odoberanie právomocí.

Prípad sa dostane na súd začiatkom roka 2023 a sme naozaj zvedaví, ako dopadne.