Údajné stretnutie s mimozemšťanmi

Astronaut NASA Leland Melvin mal údajne skúsenosť s niečím, čo pochádzalo z iného sveta. Počas jednej z vesmírnych misií spolu s ďalším astronautom zbadali niečo „organické a zároveň mimozemské“, čo plávalo mimo nákladového priestoru. NASA vydala vyhlásenie, že išlo o kus ľadu, ktorý sa odlomil z freónovej hadice, Melvin však objekt opísal ako „priesvitný, zakrivený a organický“. Incident vyvolal obrovský záujem o možnosť mimozemského života a opäť nastolil otázku, či sme vo vesmíre sami, alebo nie.

Tajomné klopanie

Prvý čínsky astronaut Jang Li-wej zažil vo vesmíre naozaj zvláštnu udalosť. Prezradil, že počul záhadné klopanie na palubu kozmickej lode Šen-čou 5. Zvuk prichádzajúci zvonku pripomínal klopanie na dvere a údajne nešlo o nič, čo by pripomínalo štandardné prevádzkové zvuky lode. Napriek tomu, že sa zľakol, jeho výkon počas misie to neovplyvnilo. Li--wej o tejto skúsenosti žartoval a naznačoval, že asi išlo o pokus o komunikáciu mimozemskej formy života. Pôvod zvuku zostáva dodnes záhadou.

Večeru Jerryho Linengera prerušil oheň

Keď sa astronaut Jerry Linenger chystal večerať, nedokázal si ani predstaviť nočnú moru, ktorá na neho číhala. Na palube vesmírnej stanice Mir sa z ničoho nič vznietila nádrž s horľavými chemikáliami a vypuklo ohnivé inferno. Linenger a jeho tím robili všetko, aby zabránili rozšíreniu ohňa. Kým traja astronauti bojovali s plameňmi, ďalší traja členovia posádky sa pripravovali na núdzový únik. Situácia bola vážna i preto, že požiar zablokoval jednu z dvoch lodí Sojuz, takže zo stanice Mir sa mohli evakuovať iba traja astronauti zo šiestich. Linenger a jeho tím sa však nechystali vzdať. Bojovali s ohňom zo všetkých síl a po 14 minútach sa im ho podarilo uhasiť. Ich statočnosť a odhodlanie tvárou v tvár čeliť takejto kríze sú skutočne obdivuhodné.

Astronaut NASA žil sám na Marse?

Americký astronaut Randy Cramer tvrdí, že strávil 17 rokov na Marse v rámci prísne tajného vojenského programu. Jeho služba vraj začala ako tajná misia na Mesiaci, kde strávil tri roky. Potom ho prevelili na Mars, kde mal pomôcť vybudovať ľudskú kolóniu a obranné mechanizmy pred nepriateľskými mimozemskými hrozbami. Marťanskú krajinu opisuje ako drsnú a krásnu zároveň, s týčiacimi sa červenými horami a rozľahlými púšťami. Cramer tiež uvádza, že počas misie sa stretol s rôznymi mimozemskými „druhmi“, priateľskými aj nepriateľskými. Často hovorí o tajných podzemných zariadeniach, pokročilej technológii a dokonca o cestovaní v čase. Odborníci vravia, že Cramer buď skutočne verí týmto bludom, čo by svedčilo o duševnom ochorení, alebo vedome klame, aby získal pozornosť a popularitu.

Zvláštna hudba vo vesmíre

Cieľom misie astronautov Apolla 10 bolo „vydláždiť“ cestu pre historické pristátie Apolla 11 na Mesiaci. Počas cesty však narazili na niečo, čo nečakali - mimozemskú hudbu! Keď v roku 1969 obiehali okolo Mesiaca, počuli podivné pískavé zvuky, ktoré opísali ako „hudbu vesmírneho typu.“ Verili, že ide o mimozemskú symfóniu, bohužiaľ, všetko bolo inak. Pískavý zvuk bol len interferenciou medzi VHF rádiami na oboch vesmírnych lodiach. Zistenie astronautov sklamalo, ale aspoň im ostal pekný príbeh pre vnúčatá. Možno neobjavili mimozemšťanov, ale počuli sladký zvuk rádiového rušenia vo vesmíre.