MENU
Menu

Techmag Zistite, čo o vás Facebook vie. Je to jednoduché, ale desivé

Čím dlhšie máte účet na Facebooku, tým ťažšie je s touto sociálnou sieťou skoncovať. Mnohí ľudia to navyše kvôli práci nemôžu urobiť, ani keby chceli. Možno ste sa aj vy už niekedy zamysleli nad tým, ako zistiť, čo všetko o vás vlastne internetový gigant vie. Nuž, je ľahké to zistiť. Otázkou je, či to naozaj chcete vedieť. Môže vás to totiž pekne vydesiť.

Zistite, čo o vás Facebook vie. Je to jednoduché, ale desivé
Softvérový vývojár Dylan McKay sa nedávno s verejnosťou podelil o zistenie, ktoré ho šokovalo napriek tomu, že je takpovediac „z fachu". Ukázalo sa, že Facebook si o Dylanovi, rovnako ako o všetkých ostatných užívateľoch, vedie podrobné záznamy. Firma napríklad presne vie, kedy Dylan v posledných rokoch telefonoval a posielal SMS správy, a to napriek tomu, že tak nerobil prostredníctvom oficiálnych aplikácií Facebooku.

Z Facebooku bude najväčší cintorín, mŕtvi počtom prevýšia živých

Aj vy sa môžete jednoducho dozvedieť to isté, čo Dylan. Stačí v pravom hornom rohu obrazovky kliknúť na položku „Nastavenia", následne na „Stiahnuť kópiu svojich údajov z Facebooku" a potom na tlačidlo „Spustiť archivovanie". Už stačí iba zadať heslo, ktoré používate pri prihlasovaní na sociálnu sieť, a opäť kliknúť na „Spustiť archivovanie".

Takto sociálne siete ruinujú váš sexuálny život

V tom momente začne Facebook vytvárať dátový súbor so všetkými údajmi o vašom účte. Trvá to približne desať minúť. Potom vám na e-mail príde upozornenie s linkom, cez ktorý si po zadaní hesla môžete súbor vo formáte ZIP stiahnuť. Potom ho jednoducho rozbalíte a otvoríte súbor index.html. V internetovom prehliadači sa vám následne zobrazia všetky dáta.

FOTO: Čo je na nich zlé? Tieto ženy zakázali na sociálnej sieti

Informáciami sa môžete prehrabávať niekoľko hodín a získať tak zaujímavý prehľad o svojej minulosti. Podstatne desivejšie však je, že o minulosti stoviek miliónov ľudí má hrozivo podrobný prehľad aj samotná firma.

DISKUSIA
4.4. 2018 15:00
Diskusia