MENU
Menu

Techmag Výzvy sociálnych sietí, ktoré zabíjali. Zapojili by ste sa?

Obliať sa ľadovou vodou, alebo prebehnúť pár kilometrov, otvoriť fľašu kopancom z otočky. To všetko je brnkačka pre malé deti. Sú však výzvy, pri ktorých buď prežijete, alebo vám vaši internetoví priaznivci už budú len posielať správy na druhý svet.

Výzvy sociálnych sietí, ktoré zabíjali. Zapojili by ste sa?
Planking
Toto cvičenie je pre telo skvelé, ale iba ak ho robíte v bezpečí domova alebo posilňovne. Lenže internetový trend sa posunul k smrtonosnému planku, ktorý sa vykonáva v neobvyklých polohách a na neobvyklých miestach. A pokiaľ možno čo najvyššie, aby v žilách bublal adrenalín. Vďaka tomuto trendu v Austrálii vypadol dvadsaťročný Acton Beale z balkóna. Ak teda plankovať, tak doma na podlahe a súťažiť sa oplatí viac vo výdrži.

VIDEO: Internetom hýbe bizarná výzva, ľudia sa dobrovoľne oslepujú

Momo
Svetový trend, ktorý postihol množstvo krajín. Ide o fiktívne charaktery postáv a k výzve sa dostanete najčastejšie na pozvánku. Musíte plniť výzvy, ktoré obsahujú napríklad sledovanie hororov, sebapoškodzovanie, rezanie sa, odmietanie spánku, skrátka koktail, ktorý mnohým tak zaútočí na psychiku, že im doslova a do písmena prepne. Hra prispela k tomu, že v roku 2018 našli obeseného 18-ročného chlapca v Indii, v Kolumbii spáchal samovraždu 16-ročný chlapec a mnohí ďalší aj v Európe sa ocitli blízko smrti, alebo aspoň na polícii či psychiatrii.

Výzva za 800 eur: určite by ste ju nezvládli

Extrémne selfie
Fotiť samého seba je už pre niektorých milovníkov sociálnych sietí doslova diagnóza. Ktorá zabíja. Bežné fotky nenaženú toľko followerov a tak prišli na rad extrémne selfie. Podľa jednej štúdie zahynulo od marca 2104 do septembra 2016 až 127 ľudí len preto, že si fotili selfie. Spadli, zrazili ich autá, napadli zvieratá, skrátka neprežili výzvu o najlepšiu fotografiu.

Punch 4 Punch
Každý kto pozeral Klub bitkárov, vie, o čom to bude. Súboj na päste kým jeden nepožiada o za stavenie. Niekedy sú v hre aj rôzne prekážky, ako zviazaná ruka za chrbtom a podobne. Potom stačí už len zapnúť video a šup na sociálne siete. Lenže nakladačka nemusí vždy končiť iba rozbitým nosom a napríklad v roku 2014 sa Tommy Main vo veku 24 rokov zrútil mŕtvy na zem po tom, ako nestihol včas požiadať o zastavenie hry.

Bizarné facebookové výzvy, ktoré babám deformujú telo

NekNominate
Výzva sa na internete potuluje už od roku 2014 a o čo ide? Dostanete nomináciu na pitie alkoholu s cieľom prepiť ostatných z výzvy. Táto hra má na svedomí množstvo úmrtí, keďže nie je problém naliať do seba vo veľmi krátkom čase množstvo alkoholu, ale je problém prežiť jeho účinky. Niektorí umreli na veľké množstvá, iní na objemy v kombinácii s mixovaním. Issac Richardson zomrel po vypití koktailu vína, whisky, vodky a piva. A boli mnohí ďalší. Piť sa skrátka neoplatí. A už vôbec nie, cez internetové výzvy.

DISKUSIA
17.10. 2019 19:00
Diskusia