Chen sa dostal do médií už v auguste 2018. Vtedy jazdil po uliciach Taipei City na bicykli so špeciálnym držiakom, v ktorom mal 11 telefónov. Vtedy mal 70 rokov. Dnes je o dva roky starší, smartfónov však nemá len dvojnásobne viac. Vozí ich so sebou rovno 64.

Hru Pokemon Go mu predstavil jeho vnuk a starý pán sa na nej stal doslova závislým. Investoval do nej nemalé peniaze, pričom väčšina sumy putovala na nákup nových mobilných zariadení. Z dôchodku by si ich dovoliť nemohol, ale keď sa jeho príbeh stal virálnym, začal získavať sponzorské príspevky.

Cez 64 smartfónov vidí Chen pred seba len chabo, ale podľa vlastných slov jazdí pomerne pomaly a nikdy do ničoho nevrazil a ani nespadol z bicykla. Jeho dopravný prostriedok vyzerá podobne ako napríklad riadiace centrum dopravy v niektorom zo svetových veľkomiest. Aj Chen má k dispozícii desiatky obrazoviek, ibaže podstatne menších.

Hoci počet hráčov Pokemon GO v posledných rokoch rapídne klesol, nezdá sa, že by to starému Taiwančanovi prekážalo. Naďalej pokračuje v pátraní po virtuálnych zvieratkách a dokonca uvažuje, že svoj prístup k hre ešte zdokonalí. Nie, neplánuje už navyšovať počet smartfónov, ale chce si kúpiť namiesto bicykla trojkolku. Na nej by sa už nemusel obávať o balans a mohol viac pozornosti venovať samotnej hre.

Mimochodom, keby vás to zaujímalo, Chenov bicykel pri kúpe vážil desať kilogramov. A teraz? 22,5 kilogramu.