MENU
Menu

Techmag VIDEO: Dom z kontajnera: Vedeli by ste v ňom bývať?

Mnohí si pod pojmom bývanie v kontajneri predstavia unimobunky pre sociálne slabších alebo ľudí v núdzi. Voči kontajnerovým domom však netreba mať predsudky, dokážu poskytnúť plnohodnotné celoročné bývanie, len ich treba dobre urobiť.

VIDEO: Dom z kontajnera: Vedeli by ste v ňom bývať?
Alternatívne druhy stavieb sú čoraz žiadanejšie a k nim patria aj kontajnerové domy. Oceľové transportné kontajnery môžu nahradiť nosné steny stavby, vďaka čomu celá konštrukcia nebude sadať a určite nebudú nebudú praskať obvodové steny. Kontajnerovému domu stačí postaviť menšie a lacnejšie základy, než pri murovanom dome. Taktiež, oproti bežnej murovanej stavbe sa zníži riziko vniknutia vlhkosti do hrubej stavby.

Použitím viacerých kontajnerov sa dá vytvoriť priestranné bývanie. Jednotlivé kontajnery sa môžu pripraviť v komforte montážnej haly, potom sa už iba prenesú na miesto, kde má dom stáť a zmontujú sa do celku. Túto službu už ponúka niekoľko spoločností, ktoré urobia dom z kontajnera presne podľa vašich predstáv.

FOTO: 14-ročný syn Stevea Irwina fotí nádherné zábery zvierat

Ak očakávate, že kontajnerový dom si zvládnete urobiť aj sami, sklameme vás, je potrebné mať odborných konštruktérov, ktorí vedia pracovať s kovmi. Myslite aj na to, že kontajner predstavuje iba hrubú konštrukciu, je potrebné urobiť strechu a vytvoriť kvalitnú tepelnú izoláciu, ktorou sa eliminujú všetky možné miesta, kde by mohlo unikať teplo, keďže kov je tepelne vodivý.

Každopádne, kontajnerový dom je štýlový a moderný spôsob bývania. Pozrite si vo videu nižšie ukážku vydarených domov z kontajnerov a možno aj vy zatúžite po kontajnerovom bývaní. Napíšte nám do komentárov pod článok, či by ste si život v takom dome vedeli prestaviť.

DISKUSIA
24.11. 2018 13:00
Diskusia