MENU
Menu

Techmag VIDEO: Ďalší rekord pokorený: Nákladiak visel zo žeriavu len vďaka lepidlu

Nemecká firma DELO sa špecializuje na výrobu priemyselných adhezív. Ak vám tento cudzí termín nič nehovorí, zjednodušene sa dá povedať, že ide o lepidlá. No a nedávno sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Jej lepidlo totiž udržalo vo vzduchu 17-tonový nákladiak po dobu najmenej jednej hodiny.

VIDEO: Ďalší rekord pokorený: Nákladiak visel zo žeriavu len vďaka lepidlu
Firma chcela ukázať, že ej lepidlá sú najsilnejšia, a tak pre istotu prizvala aj porotcov z Guinessovej knihy rekordov. Bavorská spoločnosť následne nechala žeriavom zdvihnúť do vzduchu 17500 kilogramov vážiaci nákladiak, ktorý prilepila na štyri hliníkové valce s priemerom 3,5 centimetra. Toľko meria bežná plechovka na nápoje.

VIDEO: Ľudské stroje na rátanie peňazí: Za minútu zrátajú stovky bankoviek

Na tieto valce naniesli pracovníci firmy lepidlo vyvinuté špeciálne pre pokus o prekonanie bývalého rekordu, ktorý predstavoval 16090 kilogramov. Lepidlo DELO MONOPOX, ktoré je odolné voči vysokým teplotám, skutočne vydržalo. Zamestnanci i manažment hľadeli so zatajeným dychom na nákladiak, ktorý sa vznášal meter nad zemou celú hodinu.

Zabudnite na diamant, prepíšu sa učebnice. Našiel sa nový najtvrdší minerál

Firma DELO prijala výzvu na zlomenie rekordu vediac, že za posledných 12 rokov sa hranicu podarilo prekonať už sedemkrát. Vývoj adhezív ide nezadržateľne vpred, čoho dôkazom je aj fakt, že 17-tonové auto viselo hodinu na štyroch tenkých valčekoch.

FOTO: Ako vyzerá žena, ktorá si 28 rokov nestrihala vlasy?

Video nájdete pod článkom.

DISKUSIA
9.8. 2019 0:00
Diskusia