Gumičky
Stali sa hneď po rúškach druhým najnedostatkovejším tovarom. Celý svet začal svojpomocne šiť rúška, čo vyústilo do absolútneho kolapsu galantérií. Amazon zaznamenal doslova vypredanie akýchkoľvek gumičiek na upevňovanie šitých textilných rúšok na uši. V ďalšom kole sa už namiesto gumičiek používali aj silonky, či vo finále aj len obyčajné šnúrky.

Kvasnice
Nikdy sa netešili takej obľube ako počas pandémie. A je možné, že aj vaša stará mama má ešte zásoby schované v mrazničke. Spotreba droždia stúpla zo dňa na deň podľa amerických štatistík o viac ako 600 percent. Ani na Slovensku sa nedali gazdiné zahanbiť a droždie bol skutočne nedostatkový tovar.

Vrecká na psie exkrementy
Aj nad Slovenskom sa skloňovala otázka „blackoutu“ a niektoré krajiny zažívajú skutočný zákaz vychádzania. Celosvetovo extrémne stúpla spotreba vreciek na psie exkrementy, keďže jedinou možnosťou ako sa dostať z domu, bolo venčenie psa. Rozobrali sa všetci chlpáči z útulkov a psy, ktoré boli zvyknuté chodiť dva - trikrát na venčenie chodili od únavy s vyplazeným jazykom. Ale môžeme potvrdiť, že tu skutočne platilo, že v núdzi človek spozná priateľa. Spolu s vreckami rástla aj spotreba krmiva, pelechov a výbavy pre chlpáčov.

Potreby na cvičenie
Amazon zaznamenal o 91 percent vyšší záujem o náradia na domáce cvičenie vrátane napríklad pingpongových rakiet a loptičiek, pretože na pingpongové arény sa zrazu premenili aj panelákové kuchyne. Narástla spotreba tenisiek, športových tričiek a všetkého, čo umožňovalo ľuďom kultivovať telo v čase zatvorených fitnes centier.

Sedacie vankúše
Práca z domu nie je až taká výhoda. Sedenie na domácej stoličke môže spôsobovať skutočne nepríjemné stavy vašej zadnici. Všetky internetové obchody naprieč celým svetom zaznamenali objednávky vankúšov na sedenie. Pretože na tvrdej stoličke sa horšie myslí a ešte horšie pracuje.