MENU
Menu
zdroj: Pixabay
a

Techmag Úžasné výtvory, ktoré vznikli v hre Minecraft: Nechýba ani celý štát

Minecraft je jedným z fenoménov dnešnej počítačovej doby. Prečo? Nielen kvôli jednoduchej hrateľnosti, ale aj vďaka monumentálnym dielam, ktoré sa v hre dajú vytvoriť.

Dánsko

Väčšina hráčov Minecraftu si postaví jednoduchý domček z dreva alebo kameňa a tým to pre nich končí. Dánska vláda však mala s hrou väčšie plány. S použitím máp a pomocou od obyvateľov vytvorili verný model celej krajiny. Tento projekt mal ľuďom priblížiť Dánsko zábavnou formou, hlavne tým, ktorí nemôžu cestovať. Virtuálne Dánsko však dlho neprežilo, netrvalo dlho a sily USA obsadili a zničili hlavné mesto Kodaň TNT výbušninami. Našťastie pre dánsku vládu, krajinu jednoducho vrátili späť do hry zo záložného súboru.

Akropola

Budovy, chrámy a poklady Akropoly sú dominanty gréckej civilizácie. Parthenón je doslova symbolom územia. Po Perzskej invázii a úplnom zničení Akropoly Grékom trvalo zhruba 50 rokov, kým znovu dostali známu stavbu do podoby, v akej je teraz. V Minecrafte to trvalo necelé tri mesiace. V reálnom svete Akropola leží v srdci Atén, v hre sa nachádza nad Elyzejskými poľami podľa gréckej mytológie. Ďalším rozdielom je farba budovy. V Minecrafte je biela, ako ju poznáme dnes. Pôvodná stavba však bola natretá rozmanitými krikľavými farbami.

Katedrály

 

Katedrály považujeme za dominanty európskych veľkomiest. Napríklad stavba nádhernej katedrály v Kolíne trvala niekoľko storočí, presnejšie 632 rokov. V Minecrafte to zabralo oveľa menej času, zato je rovnako impozantná a detailná ako tá v realite. Ak vás práve táto stavba neláka, môžete sa ísť pozrieť na virtuálnu Notre Dame, ktorá je na rozdiel od tej reálnej stále krásna, nezničená ohňom.

Babylon

Zo všetkých 7 divov starovekého sveta stoja dodnes jedine egyptské pyramídy. V Minecrafte však môžete na vidieť i ďalšie z nich. Babylonské visuté záhrady nechal postaviť kráľ Nebukadnesar II. v roku 600 pred Kristom pre svoju manželku. V Minecrafte okrem nich nájdete i slávnu Babylonskú vežu. Kým v realite údajne siahala až do neba, v hre má obmedzenú výšku - 256 blokov. Ištarina brána, cez ktorú sa dostanete do mesta je lemovaná typickým symbolom starovekej Babylonskej ríše – okrídlenými býkmi.

Los Angeles

Los Angeles je jedným z najnavštevovanejších miest na svete a svojím rušným životom každoročne láka množstvo turistov. Aké by to však bolo mať celé mesto len pre seba? V Minecrafte to môžete zažiť. Virtuálne mesto však nie je úplnou kópiou Los Angleles, je ním iba inšpirované. Je tu všetko, od mrakodrapov až po nízke radové domy. Každá z budov je krásna nielen zvonku, ale i detailne zariadená zvnútra. Takto sa vám čiastočne môže splniť sen vlastniť dom v Meste anjelov.

Rokfort

Mnoho fanúšikov Harryho Pottera snívalo o tom, aké by bolo prechádzať sa po tomto magickom svete. Trvalo niekoľko rokov, kým vznikla verná kópia Rokfortu. Nájdete v nej každý detail z kníh J.K. Rowlingovej, od Škriekajúcej búdy až po Zúrivú vŕbu, a dokonca sú tu i lietajúce sviečky v jedálni. Aby všetko vyzeralo verne, pri škole sa nachádza replika Londýna, ktorý predstavuje jednu z možností ako vstúpiť do Rokfortu.

Westeros

Ak vás viac ako svet Harryho Pottera láka fantazijný priestor Hry o tróny, ste na správnom mieste. V ohromnej veľkosti 22-tisíc na 59-tisíc blokov postavili stovky ľudí skoro všetky miesta spomenuté v knihe alebo v seriáli. Postaviť Veľkú stenu je relatívne ľahké, keďže sa jedná len o bloky ľadu. Avšak v hlavnom meste Westerosu nájdete i Červenú pevnosť a v nej slávny Železný trón, ale samotné mesto je oveľa očarujúcejšie. Nachádza sa v ňom presne 4 788 domčekov a každý je jedinečný. Ich výstavba trvala štyri mesiace, pričom po dokončení mesto tvorcovia prestavali, aby vyťažili z nových textúr pridaných do Minecraftu čo najviac.