Talianskej Finančnej správe sa podaril naozaj nezvyčajný úlovok. Počas rutinnej kontroly v meste Asti zhabala červené auto, ktoré do detailu pripomínalo model Ferrari F430. V logu na kapote i volante malo vzpínajúceho sa žrebca, kolesá i svetlá boli z Ferrari, no zamestnancom Finančnej správy sa stále čosi nezdalo.

Nie je jasné, či majiteľ auta nemal k vozidlu kúpne zmluvy, no Finančná správa sa rozhodla povolať expertov, ktorí vozidlo preskúmali. Tí potvrdili, že naozaj nejde o Ferrari, ale o Toyotu MR Coupé.

a
Zdroj: Guardia di Finanza Asti

Hoci v žiadnom prípade nešlo o prvý prípad, kedy niekto prerobil svoje auto na luxusné, v tomto prípade určite udrie do očí kvalita prevedenia tohto „Ferrari. Nech ho už vytvoril ktokoľvek, vo svojej práci sa vyznal. Interiér aj exteriér auta do detailov vymodeloval podľa modelu, ktorý sa v Maranelle vyrábal v rokoch 2004 až 2009. Podľa expertov, ktorí auto skúmali, malo vozidlo dokonca niektoré súčiastky originál od Ferrari. Aj preto bolo najprv ťažké určiť, že v skutočnosti ide o Toyotu.

Talianské médiá informovali, že Finančná správa auto zhabala a prípad posunula prokurátorovi, ktorý voči majiteľovi vzniesol obvinenie z falšovania a porušovania ochrannej známky.