Namiesto stromčekov
Nie ste zástancom visiacich stromčekov, kvetiniek či fľaštičiek, ktoré dostať na hociktorej pumpe? Ide to aj inak. Požičajte si triky typu “stará mama poradila” a skúste to vlastnou cestou. Netreba nič drahé, aby vám auto precitlo príjemnou vôňou a vy ste sa nemuseli báť, keď chcete niekoho zviezť.

Použite vonnú soľ
Spravte to ako šikovná gazdinka a vyrobte si vlastné voňavé vrecko. Stačí aj ponožka, do ktorej nasypete vonnú soľ a zaviažete. Šup s vreckom do priehradky a auto sa osvieži vždy, keď ju otvoríte.

Vosk vonia dlho
Dlhodobú vôňu vám poskytne aj vosk. Pokojne stačí malá guľatá sviečka, ktorá má prídavok vône. Knôt odstrihnite a tento voňavý kúsok skryte niekde v aute. Hlavne mimo priameho slnečného žiarenia, aby sa nerozpustil.  

S olejom opatrne
Spomínaný vosk môže byť rizikom, ale aromatický olejček je istota. Stačí ho nakvapkať a cítiť ho pomerne dlho. Neprežeňte to však s množstvom, auto je pomerne malé a olejčeky bývajú výrazné.

Eko tip s bylinkami
Milovníkov ekologických nápadov poteší tip s bylinkami. Napríklad taká bazalka zabalená do kúska papiera je vôňou, ktorá spríjemňuje vzduch a tiež vychytáva pachy. Spraví teda službu 2v1 a navyše je to úplne ekologická vôňa.