V teste multifunkčného náradia Auto Bildu museli všetky produkty prerezať hadicu, odštipnúť oceľové drôty a skrutky a následne zaskrutkovať rôzne krížové skrutky do drevenej lišty. Kontrolovala sa aj odolnosť klieští.

Test multifunkčného náradia
Test multifunkčného náradia
Zdroj: Auto Bild

Každý jeden nástroj musel ďalej zvládnuť otvoriť plechovku a vo finálnom hodnotení sa odrazil aj aspekt bezpečnosti pri práci s daným náradím.

Prvé miesto v teste obsadil produkt Mossy Oak Multitool. Súperov porazil výborným skrutkovačom - držiak bitov je totiž možné aretovať v rozmedzí 90°, čo vytvára solídnu páku a možnosť pri skrutkovaní použiť veľkú silu.

V teste sa ukázalo, že nástroje tohto multifunkčného pomocníka držia na svojom mieste a pri používaní sa nezaklápajú, ako to vedia robiť menej kvalitné produkty. Detail? Rozhodne nie, ak sa vám nástroj pod tlakom zloží, môžete sa zraniť. Tu to nehrozí. Plusové body Mossy Oak získal aj vďaka prítomnosti bitov typu Torx, ktoré iným multifunkčným náradiam často chýbali.

Multifunkčné náradie Mossy Oak Multitool
Multifunkčné náradie Mossy Oak Multitool
Zdroj: Auto Bild

Okrem výborných výkonov pri práci si Mossy Oak Multitool odnáša aj slušné hodnotenie v pomere ceny a výkonu. Celkovo v teste dosiahol 50 z možných 60 bodov. Z porovnania si odniesol známku 1,9 (dobrý), druhý produkt (Aventuris Multitool T12) predbehol najmä vďaka výrazne výhodnejšej cene.

Na konci rebríčka sa umiestnilo náradie SOG Powerpint Multi-Tool a to aj napriek faktu, že spomedzi testovaných produktov malo takmer najvyššiu cenu.