MENU
Menu

Techmag Takto to vyzerá vo vnútri Facebooku

Neďaleko polárneho kruhu sa nachádza objekt vo veľkosti šiestich futbalových ihrísk a nachádzajú sa v ňom aj vaše dáta. Luleå data center vo Švédsku je totiž miestom, kde sa nachádza Facebook.

Takto to vyzerá vo vnútri Facebooku
Keď si zdieľate s priateľmi svoje zážitky na Facebooku, ani vám nenapadne, čo všetko je za tým. No na to, aby sa svet mohol spájať a komunikovať medzi sebou čo najrýchlejšie, sú potrebné technológie. A miestom, kde sa ukrývajú technológie Facebooku je Luleå data center.
Takto to vyzerá vo vnútri Facebooku

Toto dátové centrum bolo otvorené v roku 2013 a išlo o prvé centrum Facebooku mimo USA. Nachádza sa uprostred lesov vo Švédsku. Objekt je tak veľký, že zamestnanci sa po ňom pohybujú na kolobežkách.
Takto to vyzerá vo vnútri Facebooku

Aj na Luleå data center vidno, ako zakladateľovi Facebooku, Markovi Zuckerbergovi záleží na životnom prostredí. Budova funguje na energiách z miestnych obnoviteľných zdrojov. Keďže je objekt umiestnený v prirodzene chladnom prostredí pri polárnom kruhu, na chladenie obrovských serverov sa používajú obrovské ventilátory, ktoré vpúšťajú do haly studený vzduch z vonkajška.
Takto to vyzerá vo vnútri Facebooku

Autor: Theo
Foto: Dailymail.co.uk

DISKUSIA
6.10. 2016 8:00
Diskusia