Bartek Ostalowski prišiel o ruky počas nehody na motorke v roku 2006. Už vtedy sníval, že bude profesionálnym automobilovým pretekárom a potom, ako ho prepustili z nemocnice, si povedal, že na tomto sne nebude nič meniť. Mal vtedy len 20 rokov a čelil náročnej úlohe: musel sa naučiť šoférovať nohami. Trvalo mu to tri roky, ale podarilo sa. Dnes je jediným profesionálnym automobilovým pretekárom bez rúk.

Bartek jazdí na Nissane Skyline GT-R, ktorý prešiel špeciálnymi úpravami. Má iný motor než sériové modely aj silnejšiu prevodovku. Poliak šoféruje ľavou nohou, pravou ovláda pedále a rýchlosti preraďuje plecom.

„Po nehode som potreboval zamestnať hlavu,“ uviedol Ostalowski v jednom z rozhovorov. „Pýtal som sa sám seba, či chcem naďalej pretekať, a čo všetko pre to budem musieť spraviť. Počul som o Poliakovi, ktorý nemal ruky a šoféroval auto na bežných cestách, a povedal som si, že to predsa musí ísť aj na okruhu. Po stretnutí s tým bezrukým pánom som sa definitívne rozhodol.“

Na poľských okruhoch si Bartek vybudoval slušnú reputáciu a po pár rokoch sa vrhol na driftovanie. Potreboval si vybudovať ešte rýchlejšie reakcie a presnejšiu koordináciu nôh a očí a dokázal to. Dnes sa teda na profesionálnej úrovni venuje aj driftovaniu.

V roku 2019 skončil Bartek na Poľskom šampionáte v driftovaní na deviatom mieste spomedzi 50 štartujúcich. O rok skôr zasa vyhral na podobnom podujatí v Česku, kde porazil desiatky iných profesionálov.

Ostalowski inšpiroval mnohých hendikepovaných ľudí, ktorí nevedeli nabrať odvahu na plnenie svojich snov. On sám je totiž živým dôkazom toho, že ak niečo naozaj chcete, dajú sa prekonať aj skutočne náročné prekážky.