Najväčšia kancelárska budova na svete
Ak rozmýšľate ako vyzerá najväčšia kancelárska budova na svete, stavíme sa, že väčšina z vás si predstaví mrakodrap siahajúci až do neba. V skutočnosti nejde o výškovú budovu. Všetko totiž záleží od štvorcových metrov a v tomto prípade si už roku 1955 udržiava prvenstvo americký Pentagón vo Washingtone. Je to najväčší päťuholník na svete. Má celkovú podlahovú plochu viac ako 613 160 metrov štvorcových, pričom objem má dva milióny metrov kubických. V Pentagóne je viac ako trojnásobok priestoru, ktorým disponuje Empire State Building v New Yorku, pričom jeho početné chodby majú dĺžku 28 kilometrov. O efektívnosti usporiadania budovy najlepšie svedčí, že z ľubovoľného miesta na akékoľvek iné netrvá cesta bežnou chôdzou dlhšie ako sedem minút. Pentagon je čosi ako malé mestečko, v ktorom v jednom okamihu pracovalo aj 31-tisíc osôb. Poštový úrad ministerstva obrany v ňom spracuje mesačne okolo 1,2 milióna poštových zásielok. Podľa odhadov z Pentagonu denne odíde približne jeden milión e-mailových správ.

Najbohatší človek na svete
V roku 2020 je najbohatším mužom sveta Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, ktorý vlastní majetok v hodnote 146,9 miliárd dolárov. Napriek tomu, že by mohol kúpiť všetko, čo Amazon predáva, aj niekoľkotisíckrát, nie je to najväčšie bohatstvo, akým kedy niekto disponoval. Absolútne najväčším boháčom histórie bol John D. Rockefeller, ktorý ovládal 90 percent ťažby ropy v Spojených štátoch. V roku 1913 dosahoval jeho osobný majetok hodnotu 900 miliónov dolárov. Keď túto sumu pretransformujeme na dnešnú hodnotu, išlo by o 418 miliárd dolárov. Nikto iný v histórii sveta nevlastnil také bohatstvo, hoci je zrejme ťažké porovnávať Rockefellera napríklad s egyptským faraónom alebo Augustom Caesarom. Preto Rockefeller ostáva najbohatším človekom v modernej histórii. 

Najvyšší filmový zárobok
V roku 2019 film Avengers: Endgame odsunul Avatar na druhé a Titanic na tretie miesto, čím nastavil nový rekord, ktorý bude naozaj ťažké prekonať. Spoločnosť Endgame zinkasovala na celosvetových tržbách imponujúcich 2 797 800 564 dolárov. Aj tak to nie je nič oproti megahitu Odviate vetrom z roku 1939, ktorý v rámci celého sveta vytiahol z vrecák ľudí 390 miliónov dolárov, čo by v dnešnom ekvivalente predstavovalo 7,2 miliárd dolárov. Ešte pôsobivejší je počet predaných vstupeniek, napríklad v porovnaní s Avatarom, na ktorý predali 78,3 milióna vstupeniek. Pri filme Odviate vetrom to bolo ohromujúcich 225,7 milióna lístkov.

Najdlhšie nechty na svete
Ak ste niekedy listovali Guinnessovu knihu svetových rekordov pravdepodobné ste si všimli fotografie Shridhara Chillala z Indie. Shridhar je držiteľom rekordu za najdlhšie nechty na svete, ktoré si nestrihal 66 rokov. Samozrejme, že keby mal takéto dlhé nechty na oboch rukách, nemohol by vykonávať ani tie najbežnejšie činnosti, a preto si ich vypestoval iba na ľavej ruke. Nechty na pravej ruke mal elegantne upravené. Keď si naposledy meral dĺžku nechtov, boli približne také dlhé ako londýnsky autobus, pričom najdlhší bol necht na palci. Nechty mu spôsobovali v živote mnohé komplikácie, napríklad počas spánku. Shridhar sa budil každú hodinu a pol, aby opatrne mohol presunúť ľavú ruku na druhú stranu postele. Ostrihať si ich nechal vo svojich 82 rokoch. 

Najúspešnejší olympionik
Získať zlatú olympijskú medailu v akomkoľvek športe je neskutočne ťažké, pretože musíte súťažiť s najlepšími športovcami z celého sveta a aj to len raz za štyri roky. Získať najviac olympijských medailí zo všetkých športovcov je unikát, ktorým sa môže pochváliť iba jeden človek na planéte, a tým je americký plavec Michael Phelps. Počas svojej kariéry získal celkom 28 olympijských medailí, z toho 23 zlatých. Spolu s olympijskými úspechmi Phelps vytvoril mnoho Guinnessových svetových rekordov na rôznych plaveckých tratiach. Niet pochýb, že jeho rekordy prežijú mnohé desaťročia.

Držiteľ rekordu v držaní svetových rekordov
Kým pre väčšinu ľudí, ktorí túžia byť v Guinessovej knihe rekordov je celoživotnou snahou vytvoriť aspoň jeden svetový rekord, ktorý ich preslávi, Ashrita Furman sa snaží prekonať čo najviac rekordov. Za posledných 30 rokov prekonal viac ako 600 dokladovaných ľudských svetových rekordov vo viac ako 40 krajinách sveta! Jeho posledným záznamom je 31 nakrájaných melónov na vlastnom bruchu počas jednej minúty. Je málo pravdepodobné, že sa nájde ešte niekto, kto by investoval toľko času a energie do prekonávania neraz naozaj nezmyselných rekordov.