MENU
Menu

Techmag Spoznajte, ako vyzerá život Elona Muska

Elon Musk je osobnosť, ktorá sa nebojí výziev a smelo sa púšťa do projektov, na aké si netrúfnu ani tí najodvážnejší. Spoznajte, ako vyzerá život vizionára Elona Muska a jeho unikátny prístup k práci. Presvedčíte sa, že tento miliardár naozaj nie je iba priemerný riaditeľ, ktorý sa iba hojdá v kancelárii na kresle a užíva si, čo dosiahol. Práve naopak, snaží sa ísť ďalej.

Spoznajte, ako vyzerá život Elona Muska
Zdroj: Profimedia
Má šialené pracovné nasadenie
Elon Musk trávi prácou 80 až 100 hodín týždenne a venuje sa všetkým svojim firmám. Medzi jeho spoločnosti patrí platobná brána PayPal, spoločnosť Tesla na vývoj a výrobu elektromobilov, a vesmírna spoločnosť SpaceX. Všetky jeho firmy rozpútavajú revolúciu vo svojom obore a Elon Musk sa na nich intenzívne podieľa. Tomu sa povie výkonný riaditeľ.

Veľa číta
Jeho nápady síce prídu mnohým ako šialené, ale v skutočnosti je Elon Musk veľmi sčítaný človek. Za všetkými jeho projektmi sa skrývajú kopy kníh, ktoré prečítal.

FOTO: Spoznajte technologické firmy, v ktorých je radosť pracovať

Zameriava sa na produkt
Mnohé spoločnosti považujú marketing a budovanie značky za to najdôležitejšie, ale v spoločnostiach Elona Muska to tak nefunguje. Vizionár stojí za tým, že prioritou musí byť produkt. Nesústredí sa na promočné a marketingové aktivity, ale najmä na to, aby vytvoril čo najlepší a naozaj kvalitný produkt. Výsledkom je, že jeho produkty nepotrebujú žiadne náročné marketingové stratégie, pretože zákazník verí, že dostane kvalitu, ktorá ho nesklame.

Nemá rád pravidlá
Vyzýva ľudí, aby sa neriadili pravidlami, ale nech radšej počúvajú svoj rozum, lebo iba tak môže ľudstvo napredovať. Neverí ani na firemné pravidlá a radšej dôveruje inteligencii svojich zamestnancov.

Krajšie či škaredšie? Takto by vyzerali symetrické tváre

Neuznáva porady
Kým iní nadriadení sa vyžívajú v organizovaní porád, na ktorých je účasť povinná, Elon Musk ich považuje za zbytočnosť a stratu času. Svojich zamestnancov vyzval, aby robili porady, iba keď je to naozaj nevyhnutné a má sa na nich niečo dôležité vyriešiť.

DISKUSIA
7.1. 2019 17:00
Diskusia