MENU
Menu

Techmag Skrytá funkcia Googlu: Zabaví vás nadlho a zrejme ju vôbec nepoznáte

Každý používateľ internetu určite vie, že Google rád prekvapuje. Respektíve ľudia, ktorí za fungovaním tohto vyhľadávača stoja. Nie sú to však iba originálne odkazy na rôzne výročia a sviatky, ale aj skryté funkcie, ktoré vedia zaujať.

Skrytá funkcia Googlu: Zabaví vás nadlho a zrejme ju vôbec nepoznáte

Jedna z nich je už staršia, no mnoho ľudí o nej vôbec netuší. Firma ju spustila ešte v roku 2015 pri príležitosti vynovenia svojho loga a stále funguje. Ide o funkciu ponúkajúcu náhodné zaujímavé fakty, čo sa možno zdá ako nuda, ale ak s tým začnete, deje sa presný opak. Dobre sa zabavíte.

FOTO: Anomálie z Google Earth, po ktorých by ste nechceli jazdiť

Do Googla stačí zadať niektoré z vyhľadávaných hesiel "funny fact", "funny facts" alebo "I'm feeling curious" a okrem množstva internetových odkazov ste získali aj prístup k skrytej funkcii. Okamžite vám pokladá prvú otázku a s ňou ponúka aj vysvetľujúcu odpoveď. Vždy ide o netradičný fakt, ktorý obohatí či pobaví.

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

Užívateľ si následne môže kliknúť na možnosť pokračovania ("ask another question") a valia sa naňho ďalšie a ďalšie zaujímavosti. Či už ste v práci, doma alebo surfujete pri jazde v MHD, zrejme kliknete, aby ste zistili, čo ďalšie sa môžete dozvedieť. Z pár prečítaní je zrazu štvrťhodina a z nej pokojne aj hodina. Google totiž nemá dosť a pokojne s vami bude hrať túto "hru" donekonečna.

Spoznáte známe slovenské lokality cez satelit? Skúste to

My sme sa za tie roky dozvedeli, aké je Tarzanovo pravé meno, čo znamená Darth Vader v nemčine alebo koľko vrakov lodí je na dne oceánov. Kliknite aj vy a dozviete sa ešte viac. Možno je to - ako sa vraví - blbosť, ale zabaví vás. Samozrejme, pokiaľ viete po anglicky.

Autor: ling
Foto: Google

DISKUSIA
12.8. 2019 19:00
Diskusia