MENU
Menu

Techmag Šikmá veža v Pise nie je jediná: Kde inde sa stavbárom “zadarilo”?

Väčšina turistov hľadá vežu naklonenú nabok v talianskej Pise. Áno, tam je tá najznámejšia, ale zďaleka nie je jediná. Po celom svete sa týčia, resp. padajú ďalšie šikmé veže - niektoré chybou stavbárov, iné ich umením.

Šikmá veža v Pise nie je jediná: Kde inde sa stavbárom “zadarilo”?

Cestovanie po Novom Zélande môže milo prekvapiť (okrem iného) aj v meste Wanaka. Nádherné miesto ponúkajúce obrovské jazero aj hory je vyslovene turistickým rajom, a tak v ňom nechýba aj nejaká tá atrakcia na pobavenie. Je ňou padajúca veža, ktorá sa opiera len o svoj spodný roh a vyzerá, že už-už spadne. Šikovní stavitelia si naozaj dali záležať a ako inak, návštevníci si robia fotky v štýle "ja ju podopriem".

FOTO: Posledný kus Európy, kde aj v 21. storočí panoval feudalizmus

A kde je veža naklonená kvôli tomu, že sa majstrom nezadarilo? Napríklad v Iráne v meste Shiraz. Kamenná pevnosť bola postavená pre vládcu ako domov i vojenská základňa, no na jednom mieste sú pod ňou podzemné kúpele. Veža stojaca nad nimi sa rokmi prepadáva a klesá nabok. Pozrieť si ju môžete v galérii pod článkom.

Objavíte tam nielen superslávnu Pisu, šikovnú novozélandskú atrakciu či padajúcu časť iránskej citadely, ale aj ďalšie. Na svete sú ešte viaceré šikmé veže, tak ich spoznajte.

DISKUSIA
4.9. 2019 15:00
Diskusia