Niektoré hotely ponúkajú špeciálne sadzby pre „home office“
Niektoré hotely majú počas týždňa špeciálnu ponuku – ich hotelové izby môžete využívať ako domácu kanceláriu v čase od 8:00 do 18:00. Cena je oproti bežnej polovičná. Hotel vám dovolí prísť s ďalšou osobou a jedným domácim zvieraťom. Za polovičnú sadzbu však neočakávajte kompletné služby, napríklad hotel nepredpokladá, že hosť použije posteľ alebo sprchu a nedostanete ani raňajky. Tí, ktorí hľadajú priestor pre prácu „z domu“, však určite budú spokojní. Mať vlastný pracovný priestor, najmä ak sú deti doma v dôsledku karantény a vy sa nemôžete sústrediť na dokončenie práce, je naozaj lákavé.

Raňajky vo väčšine hotelov zrušili alebo výrazne obmedzili
Keď sa ochorenia COVID-19 rozšírilo, jednou z prvých vecí bolo zrušenie stravovacích služieb. Reštaurácie zatvorili a preto si stravu môžete nechať doniesť alebo prevziať ju pri okienku. Mnoho hotelov však ostalo „visieť“ v zvláštnej sivej zóne. Nie sú si istí či správne dodržiavajú zákon alebo nie. Väčšina štátov nehovorila nič konkrétne o raňajkách v hoteloch, preto si hotelieri nie sú istí, či je prijateľný raňajkový bufet, keď sa pri nich zhromaždí len niekoľko hostí. Z dôvodu vysokej opatrnosti väčšina hotelov zrušila raňajky alebo ponúka balíčky.

Ľudia sa snažia získať ubytovanie za najnižšiu cenu
Cestovanie je vo veľkej miere obmedzené, veľa dovolenkových destinácií uzavreli a väčšina hotelov je na tom veľmi zle. Z tejto situácie sa nemusia spamätať ani po zvyšok roka. Hotel však nie je charita. Ľuďom dochádzajú peniaze a preto hľadajú ceny na najnižšej úrovni. I preto je predaj izieb superkonkurenčný. Niektoré hotely majú v súčasnosti také nízke ceny, že riskujú stratu peňazí, keďže to nepokryje všetky režijné náklady. Niektorí majitelia hotelov však veria, že mať plnší „dom“ vyzerá v očiach veriteľov lepšie. Dôležité je aj nestratiť klientelu.

Nízke ceny lákajú zločincov
Obchodníci s drogami, prostitútky a iné „firmy“ považujú nízke ceny v hoteloch za skvelú príležitosť využiť ich ako svoju základňu. Navyše, mnoho miest platí za umiestnenie bezdomovcov v hoteloch počas pandémie lebo nechcú, aby boli na ulici. Mnoho z týchto ľudí však nie je v karanténe a vytvárajú problémy. Hotelové ubytovanie totiž presahuje rámec bývania bezdomovcov. Stále potrebujú peniaze na jedlo a niektorí sa snažia získať drogy. Iní majú postranné úmysly - chcú si ušetriť peniaze, aby neboli navždy bez domova. Aj keď je skvelé pomôcť ľuďom bez domova, oni jednoducho nemajú prostriedky, aby mohli zostať v hotelových izbách. Čo je ešte horšie, veľa z nich má duševné choroby. Samotné poskytnutie ubytovania bez poskytnutia ďalšej pomoci môže odhaliť alebo dokonca spôsobiť väčšie problémy.

Niektorí hoteloví pracovníci sa správajú až paranoidne
Rovnako ako ktokoľvek z „frontových línií“, aj hoteloví pracovníci sú ohrození. Niektorí si dávajú nový pár rukavíc po každom zákazníkovi a nosia masku, čím vyvolávajú u hostí dojem, že sú nakazení. Aj keď chcete byť opatrní, aby ste zabránili vírusu, je dôležité, aby ste založili svoje konanie na zdravom rozume a nielen na paranoji. Rukavice vám môžu pomôcť, po ich zložení si však musíte umyť ruky. Nedotýkajte sa ničoho, čo je potenciálne infikované a nedotýkajte sa tváre, pretože potom sú rukavice zbytočné - môžu vám poskytnúť falošný pocit bezpečia. Okrem toho môže paranoidné správanie oslabiť váš imunitný systém. Hoci hoteloví pracovníci neustále všetko čistia, umývajú si ruky ako blázni a podnikajú veľa preventívnych opatrení, no neustále dezinfikovanie môže vysušiť pokožku rúk bez akýchkoľvek ďalších zdravotných výhod.